Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
20 maja 2021
Dzień Ziemi, obchodzony na całym świecie, 22 kwietnia był doskonałą okazja do promowania i budowania postawy proekologicznej wśród najmłodszych. Dobrze o tym wiedzą opiekunowie dzieci łowickiego żłobka, którzy w tym celu zorganizowali w placówce wydarzenie którego tematem była ochrona ziemi. Podczas prezentacji, dzieciom przedstawiono działania ludzi prowadzące do niszczenia ziemi oraz te, które ją chronią.
Dzieci dowiedziały się również, jak segregować śmieci i co robić aby dbać o czystość naszej planety. Na koniec wszystkie dzieci własnoręcznie wykonały prace plastyczne, których tematem były kolorowe kwiaty.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]