Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 maja 2021
W Żłobku Miejskim w Łowiczu, 29 kwietnia 2021 r. zorganizowany został Dzień Marchewki. Czym był i na czym polegało jego świętowanie? Tego dnia dzieci oraz ich opiekunowie, mieli na sobie element ubioru w kolorze pomarańczowym. A w czasie zajęć dzieci poznawały właściwości odżywcze tego warzywa.
Dzieci dowiedziały się m.in. skąd pochodzi marchew, jak jest zbudowana oraz jakie cenne dla zdrowia posiada witaminy. Miały one możliwość również poznania marchewki zmysłami wzroku, węchu i dotyku. Po wykonaniu „marchewkowych” kart pracy z zakresu grafomotoryki, które miały na celu doskonalenie koordynacji wzrokowo – ruchowej oraz usprawnianie małej motoryki, dzieci wzięły udział również w degustacji.

W pierwszej kolejności poznały smak surowej marchwi, później marchew przetworzona w postaci soku. Końcowym etapem poznawczym było wykonanie pracy plastycznej, której tematem była marchewka.

Był to dzień pełen radości, wrażeń i wspaniałej zabawy ale również zdobywania wiedzy na temat zdrowego odżywiania się.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]