Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 maja 2021
W Żłobku Miejskim w Łowiczu, 29 kwietnia 2021 r. zorganizowany został Dzień Marchewki. Czym był i na czym polegało jego świętowanie? Tego dnia dzieci oraz ich opiekunowie, mieli na sobie element ubioru w kolorze pomarańczowym. A w czasie zajęć dzieci poznawały właściwości odżywcze tego warzywa.
Dzieci dowiedziały się m.in. skąd pochodzi marchew, jak jest zbudowana oraz jakie cenne dla zdrowia posiada witaminy. Miały one możliwość również poznania marchewki zmysłami wzroku, węchu i dotyku. Po wykonaniu „marchewkowych” kart pracy z zakresu grafomotoryki, które miały na celu doskonalenie koordynacji wzrokowo – ruchowej oraz usprawnianie małej motoryki, dzieci wzięły udział również w degustacji.

W pierwszej kolejności poznały smak surowej marchwi, później marchew przetworzona w postaci soku. Końcowym etapem poznawczym było wykonanie pracy plastycznej, której tematem była marchewka.

Był to dzień pełen radości, wrażeń i wspaniałej zabawy ale również zdobywania wiedzy na temat zdrowego odżywiania się.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]