Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
1 czerwca 2014, 13:00
Łowiccy przewodnicy PTTK zapraszają wszystkie dzieci na wyjątkową wycieczkę po Łowiczu. Spacer z przewodnikiem przebiegać będzie Szlakiem Łowickich Legend i zorganizowany zostanie 1 czerwca 2014 r. w związku z przypadającym w tym czasie Dniem Dziecka.

Uczestnicy wycieczki poznają wiele ciekawych miejsc Łowicza, a także dowiedzą się m.in. o tym gdzie śpi łowicki Diabeł, którędy przebiegał podziemny korytarz z katedry do zamku prymasowskiego oraz jak „zniknął” ratusz miejski stojący niegdyś na środku Nowego Rynku.

Na dzieci przewodnicy będą czekać w trzech miejscach: na Starym Rynku przy Chatce Informacji Turystycznej, na Nowym Rynku obok fontanny, na placu zabaw w parku Błonia. Każdy ze spacerów rozpocznie się o godz. 13: 00 i przebiegać będzie inną trasą. Wybór trasy biedzie, więc również niespodzianką.

Każde dziecko, które weźmie udział w spacerze otrzyma od przewodników słodki prezent. Zapowiada się słodko i ciekawie.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]