Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 - 23 stycznia 2022

Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy „Koderki” rozpoczyna Nowy Rok 2022 z przytupem i zaprasza do udziału na styczniowe, świąteczne koncerty. Najbliższy z nich odbędzie się, 6 stycznia 2022 r. w kościele p.w. Świętego Wawrzyńca w Sochaczewie. 8 stycznia występ zespołu obejrzymy Łowickim Ośrodku Kultury.

Kolejne koncerty odbędą się 22 stycznia w kościele p.w. Świętego Wawrzyńca w Kocierzewie Południowym oraz 23 stycznia w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Boryszewie- Sochaczewie.

W dniach 13 – 15 stycznia zespół weźmie udział 28 Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Trzymajmy za nich mocno kciuki.


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]