Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 listopada 2017
Miejska Biblioteka im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu, to nie tylko miejsce gdzie możemy wypożyczyć ciekawe książki, ale również wziąć udział w różnego rodzaju wernisażach wystaw i ciekawych spotkaniach. Przekonali się o tym m.in. uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie, którzy 8 listopada 2017 r. odwiedziły placówkę.
Podczas swojej wizyty uczniowie szkoły dowiedzieli się m.in. o tym, co można robić w bibliotece oraz jakie książki warto przeczytać.

W listopadzie, z racji obchodzonego w tym czasie Święta Bajki, w Czytelni placówki przygotowana została okolicznościowa wystawa, która stała się tematem dyskusji dotyczących bohaterów książki „Gdzie mieszka bajeczka ?” autorstwa Czesława Janczarskiego.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]