Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
14 listopada 2017
Miejska Biblioteka im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu, to nie tylko miejsce gdzie możemy wypożyczyć ciekawe książki, ale również wziąć udział w różnego rodzaju wernisażach wystaw i ciekawych spotkaniach. Przekonali się o tym m.in. uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego w Błędowie, którzy 8 listopada 2017 r. odwiedziły placówkę.
Podczas swojej wizyty uczniowie szkoły dowiedzieli się m.in. o tym, co można robić w bibliotece oraz jakie książki warto przeczytać.

W listopadzie, z racji obchodzonego w tym czasie Święta Bajki, w Czytelni placówki przygotowana została okolicznościowa wystawa, która stała się tematem dyskusji dotyczących bohaterów książki „Gdzie mieszka bajeczka ?” autorstwa Czesława Janczarskiego.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]