Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Miasta partnerskie
Łowicz prowadzi szeroką współpracę z sześcioma miastami partnerskimi. Są to: Colditzv(Niemcy), Lubliniec, Soleczniki (Litwa), Reda, Saluzzo (Włochy) oraz Montoire-sur-le-Loir (Francja). Współpraca ma charakter kulturalny, społeczny, gospodarczy i turystyczny.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
31 sierpnia 2021
Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w wernisażu wystawy pt. „Dwuświaty” Malarstwo i grafika Wandy Leokadii Kołaczyńskiej i Doroty Barbary Pietrzkowicz. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 3 września 2021 r. o godz. 17.00. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną prosimy o potwierdzenie przybycia pod nr tel. 46 837 39 28 wew. 36. Wystawa będzie czynna do 10 października.
A autorkach wystawy.
Wanda Leokadia Kołaczyńska i Dorota Pietrzkowicz, dwie łowickie artystki, zaprzyjaźnione od lat, kochające sztukę i zachwycające się pięknem przyrody. Każda z nich prezentuje osobliwą i wyjątkowa twórczość. Wandę Leokadię Kołaczyńską urzekła roślinność i czar okolicznych krajobrazów, których bogactwo kolorów możemy podziwiać na obrazach olejnych. Dorotę Pietrzkowicz od kilku lat fascynuje tajemniczy świat zwierząt. Są one tematem przewodnim jej sztuki, wyrażonej w malarstwie olejnym, akrylowym i w małych grafikach. Połączenie tych dwóch osobowości artystycznych dało początek ekspozycji „Dwuświaty”, w której nowoczesność spotyka tradycję, a realizm brata się z fantazją.

Wanda Leokadia Kołaczyńska ukończyła Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi. Swoją pasję połączyła z życiem zawodowym. Związana była z działem dekoratorni w Spółdzielni Spożywców PSS „SPOŁEM”. Jej prace zdobiły pomieszczenia placówek handlowych Spółdzielni przez wiele lat. Na emeryturze całkowicie poświęciła się sztuce. Wolny czas wypełnia rysowaniem i malowaniem. Swoje malarstwo prezentowała na wystawach między innymi: w Nieborowie, Zdunach i w Łowiczu.

Dorota Pietrzkowicz jest łowiczanką. Rysunku i malarstwa uczyła się na kursach w Studio Kształcenia Plastycznego „Galeria 34″ w Warszawie. Od września 2010 r. uczestniczyła w warsztatach plastycznych w „Magazynie Sztuk” (Filia Ośrodka Kultury w Warszawie). W czerwcu 2013 r. ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na kierunku Malarstwo i Rysunek (pracownie: prof. Andrzeja Grendy i prof. Mariana Kępińskiego).

W 2018/19 r. uczestniczyła w warsztatach grafiki w Akademii Otwartej – dorośli do sztuki w Warszawie. Brała udział w licznych wystawach i plenerach malarskich. W 2017 roku w Łowickim Muzeum prezentowała swoje prace na wystawie „Pisane na wodzie”.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]