Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Co? Gdzie? Kiedy?
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 marca 2022, 12:00
Muzeum w Łowiczu zaprasza do udziału w warsztatach biżuterii szytej z jeansu. Spotkanie zorganizowane zostanie w niedzielę, 6 marca 2022 r. o godz. 12.00 w związku z przypadającym Dniem Kobiet. Koszt udziału w warsztatach wynosi 15 zł/os. Jeans, wiecznie młody, nigdy nie wychodzi z mody i na trwałe zapisał się w historii światowej mody.

Kochamy jeansowe ubrania i dodatki – torebki, buty, paski. Ale co powiecie na taką biżuterię? – własnoręcznie uszytą z resztek jeansowej tkaniny, z koralików, koronek, sznurków? Z pewnością tego typu brosze i wisiory ożywią każdą stylizację, a przy okazji działamy w duchu eko. Udowodnimy też, że w Łowiczu wszystko potrafimy zamienić w kwiaty.- można przeczytać w zaproszeniu na warsztaty.

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i osób dorosłych. Przewidywany czas trwania zajęć – 2 godziny. Organizator zapewnia materiały plastyczne.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy pod nr. tel. 46 837 39 28 wew. 36


design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]