Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
15 czerwca 2023
Ruszyły zdjęcia do trzeciej odsłony projektu „Dialekt Księstwa Łowickiego – wersja dla każdego”. Tym razem głównym tematem prezentacji będą niematerialne przejawy kultury ludowej wsi księżackiej. Dowiemy się m.in. o tym w jaki sposób traktowano dzieci oraz osoby starsze w gospodarstwie wiejskim, jakie zadania mieli do wykonania.
Uzyskamy odpowiedzi na pytania w jaki sposób leczono ludzi oraz zwierzęta. Przy czym nie pominięta zostanie kwestia magii w życiu codziennym, która miała ochronić bliskich oraz domostwo przed nieszczęściami.

Autorami wniosku do programu „Kultura ludowa i tradycyjna” są Maciej Malangiewicz (Łowicki Ośrodek Kultury) i Marzena Kozanecka-Zwierz (Miejska Biblioteka im. Cebrowskiego).

Fot. Wojciech Dębski



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]