Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
22 kwietnia 2015
W Żłobku Miejskim w Łowiczu w ramach planu realizacji celów i zdań placówki w roku 2015, zorganizowano spotykanie z udziałem przedstawicieli Powiatowej Policji w Łowiczu. Pogadankę nt. „Bezpieczeństwo na ulicy” dla najmłodszych mieszkańców Łowicza poprowadzili starszy sierżant Lebioda Łukasz i aspirant sztabowy Dariusz Rełek.
W trakcie spotkania, które odbyło się 17 kwietnia 2015 r. przedstawione zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zwracania uwagi na znaki drogowe i sygnalizację świetlną. Policjanci przypomnieli również dzieciom o konieczności posiadania fotelika w samochodzie, konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa przez dorosłych oraz noszeniu elementów odblaskowych.

Dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętów niezbędnych w pracy Policji. Wśród nich były kajdanki, lizak drogowy i kamizelka odblaskowa.

W dowód wdzięczności za wizytę „maluchy” wykonały rysunek przedstawiający policjanta z psem, powiedziały wierszyk pt. ,,Światełko" oraz ćwiczyły wraz z opiekunami bezpieczne przechodzenie po pasach na zielonym świetle.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]