Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Nazwa miasta Łowicz
Nazwa miasta Łowicz wywodzi się od nazewnictwa dawnej osady łowieckiej, skąd książęta mazowieccy wyruszali na polowania tzw. „łowy” w okoliczną puszczę. W dogodnym miejscu, nad rzeką Bzurą, książęta mazowieccy zbudowali zamek, przy którym rozwinęła się osada łowiecka. Jak głosi tablica, umieszczona pod chórem w kolegiacie, w 1100 roku książęta mazowieccy wznieśli w osadzie kościół. Obecnie - Bazylika Katedralna.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
22 kwietnia 2015
W Żłobku Miejskim w Łowiczu w ramach planu realizacji celów i zdań placówki w roku 2015, zorganizowano spotykanie z udziałem przedstawicieli Powiatowej Policji w Łowiczu. Pogadankę nt. „Bezpieczeństwo na ulicy” dla najmłodszych mieszkańców Łowicza poprowadzili starszy sierżant Lebioda Łukasz i aspirant sztabowy Dariusz Rełek.
W trakcie spotkania, które odbyło się 17 kwietnia 2015 r. przedstawione zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zwracania uwagi na znaki drogowe i sygnalizację świetlną. Policjanci przypomnieli również dzieciom o konieczności posiadania fotelika w samochodzie, konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa przez dorosłych oraz noszeniu elementów odblaskowych.

Dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętów niezbędnych w pracy Policji. Wśród nich były kajdanki, lizak drogowy i kamizelka odblaskowa.

W dowód wdzięczności za wizytę „maluchy” wykonały rysunek przedstawiający policjanta z psem, powiedziały wierszyk pt. ,,Światełko" oraz ćwiczyły wraz z opiekunami bezpieczne przechodzenie po pasach na zielonym świetle.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]