Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Miasta partnerskie
Łowicz prowadzi szeroką współpracę z sześcioma miastami partnerskimi. Są to: Colditzv(Niemcy), Lubliniec, Soleczniki (Litwa), Reda, Saluzzo (Włochy) oraz Montoire-sur-le-Loir (Francja). Współpraca ma charakter kulturalny, społeczny, gospodarczy i turystyczny.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
22 kwietnia 2015
W Żłobku Miejskim w Łowiczu w ramach planu realizacji celów i zdań placówki w roku 2015, zorganizowano spotykanie z udziałem przedstawicieli Powiatowej Policji w Łowiczu. Pogadankę nt. „Bezpieczeństwo na ulicy” dla najmłodszych mieszkańców Łowicza poprowadzili starszy sierżant Lebioda Łukasz i aspirant sztabowy Dariusz Rełek.
W trakcie spotkania, które odbyło się 17 kwietnia 2015 r. przedstawione zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zwracania uwagi na znaki drogowe i sygnalizację świetlną. Policjanci przypomnieli również dzieciom o konieczności posiadania fotelika w samochodzie, konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa przez dorosłych oraz noszeniu elementów odblaskowych.

Dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętów niezbędnych w pracy Policji. Wśród nich były kajdanki, lizak drogowy i kamizelka odblaskowa.

W dowód wdzięczności za wizytę „maluchy” wykonały rysunek przedstawiający policjanta z psem, powiedziały wierszyk pt. ,,Światełko" oraz ćwiczyły wraz z opiekunami bezpieczne przechodzenie po pasach na zielonym świetle.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]