Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
23 stycznia 2018
Karnawał, zwany również zapustami, to czas organizacji różnego rodzaju balów zimowych, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się zwykle w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc - jedno z najważniejszych i najstarszych świąt chrześcijańskich, upamiętniających misterium paschalne Jezusa Chrystusa.
Sama nazwa karnawał pochodzi od włoskiego słowa carnevale, a łacińskiego carnem levāre - „mięso usuwać”, bądź caro, vale „żegnaj mięso"”, które oznaczają pożegnanie się z mięsnymi potrawami przed rozpoczynającym się wielkim postem.

Zanim jednak oddamy się praktykom wielkiego postu, czas na zabawę! Dobrze o tym wiedzą dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu, które 12 stycznia 2018 r. uczestniczyły w zabawie karnawałowej zorganizowanej w swojej placówce.

Dzieci zgodnie z tradycją, poprzebierały się w postacie ze swoich ulubionych bajek. Na tanecznym parkiecie królował więc Batman, skrzat, piłkarz i liczne księżniczki. Dzieci bawiły się razem ze swoimi opiekunami. W zabawie ma zaproszenie placówki uczestniczyła również dyrektorem ZEA w Łowiczu Joanna Mostowska.

Na zakończenie zabawy każde z dzieci na pamiątkę otrzymało pluszowego misia i słodki upominek.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]