Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
23 stycznia 2018
Karnawał, zwany również zapustami, to czas organizacji różnego rodzaju balów zimowych, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się zwykle w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc - jedno z najważniejszych i najstarszych świąt chrześcijańskich, upamiętniających misterium paschalne Jezusa Chrystusa.
Sama nazwa karnawał pochodzi od włoskiego słowa carnevale, a łacińskiego carnem levāre - „mięso usuwać”, bądź caro, vale „żegnaj mięso"”, które oznaczają pożegnanie się z mięsnymi potrawami przed rozpoczynającym się wielkim postem.

Zanim jednak oddamy się praktykom wielkiego postu, czas na zabawę! Dobrze o tym wiedzą dzieci ze Żłobka Miejskiego w Łowiczu, które 12 stycznia 2018 r. uczestniczyły w zabawie karnawałowej zorganizowanej w swojej placówce.

Dzieci zgodnie z tradycją, poprzebierały się w postacie ze swoich ulubionych bajek. Na tanecznym parkiecie królował więc Batman, skrzat, piłkarz i liczne księżniczki. Dzieci bawiły się razem ze swoimi opiekunami. W zabawie ma zaproszenie placówki uczestniczyła również dyrektorem ZEA w Łowiczu Joanna Mostowska.

Na zakończenie zabawy każde z dzieci na pamiątkę otrzymało pluszowego misia i słodki upominek.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]