Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Mariawici
Mariawici jako wyznanie niezależne od Rzymu powstali w 1893 roku. Założycielem zgromadzenia jest Feliksa Maria Kozłowska, zwana później przez Mariawitów „Mateczką”. Kościół mariawicki pw. Przenajświętszego Sakramentu w Łowiczu wzniesiono w 1910 roku, w stylu neogotyckim, w typie bazylikowym, na planie krzyża łacińskiego. Na antepedium ołtarza widnieje herb Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
4 maja 2022
Koło Przewodników Terenowych PTTK im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu, działające przy Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym Oddział w Łowiczu, w tym roku, obchodzi 60-lecie swojej działalności. Z tej okazji, łowiccy przewodnicy postanowili pokazać swoim koleżankom i kolegom z Polski, kawałek swojej „Małej Ojczyzny”. W dniach 16-18 września 2022 r. zorganizują obchody jubileuszowe, które zostaną połączone z XXIV Ogólnopolskim Nizinnym Zlotem Przewodników Turystycznych PTTK.
Bazą wypadową do zwiedzania regionu, będzie Łowicz i Nieborów. Goście zostaną przyjęci w Łowiczu w którym zwiedzą najciekawsze miejsca i zabytki miasta m.in. Muzeum w Łowiczu, Muzeum Guzików oraz Bazylikę Katedralna pw. WNMP i św. Mikołaja w Łowiczu z nowo otwartymi Kryptami Prymasowskimi. Baza noclegowa znajdować się będzie w Hotelu „Rozdroże” w Nieborowie. Tam też zostanie zorganizowana uroczysta sesja krajoznawcza.

W ciągu dwóch dni goście zwiedzą m.in. Muzeum w Nieborowie i Arkadii (Pałac Radziwiłłów i Ogród romantyczno sentymentalny), Muzeum w Sromowie, Muzeum ZNP w Pilaszkowie, Muzeum Motoryzacji w Nieborowie, Skansen Wsi Łowickiej w Maurzycach oraz kilka ciekawych obiektów sakralnych. Zorganizowane zostanie również spotkanie z „żywą” Kulturą Księżacką.

Zlot będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz poznania regionu łowickiego przez przewodników z Polski, którzy w wielu przypadkach są także plotami wycieczek turystycznych. Razem ze swoimi grupami, często wędrują po różnych zakątkach całej Polski.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Zdzisław Hoffman – dyrektora Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego, Marcin Kosiorek – Starosta Łowicki i Krzysztof Jan Kaliński – Burmistrza Miasta Łowicza. Patronat medialny objeło Radio „Victoria”, Tygodnik „Nowy Łowiczanin” i portal www.lowiczanin.info oraz www.lowicz24.eu.

Szczegółowe informacji, w tym karty zgłoszeń udziału przewodników w zlocie i jubileuszu na stronie:
http://pttklowicz.pl/2022/04/21/60-lat-minelo/
Projekt znaczka jubileuszowego: Jacek Rutkowski.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]