Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bitwa nad Bzurą
Opodal Łowicza we wrześniu 1939 r. rozegrała się największa bitwa kampanii wrześniowej znana jako „Bitwa nad Bzurą”. Od 9 do 22 września 1939 r. wojska polskie toczyły zacięte boje z przeważającymi wojskami niemieckimi. Siły polskie uległy najeźdźcy. Była to jedyna przeprowadzona na tak wielką skalę operacja zaczepna przeciwko III Rzeszy aż do 1941 roku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
4 maja 2022
Koło Przewodników Terenowych PTTK im. Anieli Chmielińskiej w Łowiczu, działające przy Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym Oddział w Łowiczu, w tym roku, obchodzi 60-lecie swojej działalności. Z tej okazji, łowiccy przewodnicy postanowili pokazać swoim koleżankom i kolegom z Polski, kawałek swojej „Małej Ojczyzny”. W dniach 16-18 września 2022 r. zorganizują obchody jubileuszowe, które zostaną połączone z XXIV Ogólnopolskim Nizinnym Zlotem Przewodników Turystycznych PTTK.
Bazą wypadową do zwiedzania regionu, będzie Łowicz i Nieborów. Goście zostaną przyjęci w Łowiczu w którym zwiedzą najciekawsze miejsca i zabytki miasta m.in. Muzeum w Łowiczu, Muzeum Guzików oraz Bazylikę Katedralna pw. WNMP i św. Mikołaja w Łowiczu z nowo otwartymi Kryptami Prymasowskimi. Baza noclegowa znajdować się będzie w Hotelu „Rozdroże” w Nieborowie. Tam też zostanie zorganizowana uroczysta sesja krajoznawcza.

W ciągu dwóch dni goście zwiedzą m.in. Muzeum w Nieborowie i Arkadii (Pałac Radziwiłłów i Ogród romantyczno sentymentalny), Muzeum w Sromowie, Muzeum ZNP w Pilaszkowie, Muzeum Motoryzacji w Nieborowie, Skansen Wsi Łowickiej w Maurzycach oraz kilka ciekawych obiektów sakralnych. Zorganizowane zostanie również spotkanie z „żywą” Kulturą Księżacką.

Zlot będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz poznania regionu łowickiego przez przewodników z Polski, którzy w wielu przypadkach są także plotami wycieczek turystycznych. Razem ze swoimi grupami, często wędrują po różnych zakątkach całej Polski.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Zdzisław Hoffman – dyrektora Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego, Marcin Kosiorek – Starosta Łowicki i Krzysztof Jan Kaliński – Burmistrza Miasta Łowicza. Patronat medialny objeło Radio „Victoria”, Tygodnik „Nowy Łowiczanin” i portal www.lowiczanin.info oraz www.lowicz24.eu.

Szczegółowe informacji, w tym karty zgłoszeń udziału przewodników w zlocie i jubileuszu na stronie:
http://pttklowicz.pl/2022/04/21/60-lat-minelo/
Projekt znaczka jubileuszowego: Jacek Rutkowski.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]