Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
16 maja 2022
Klub Turystyki Kolarskiej „Szprycha”, działający przy PTTK Oddział w Łowiczu, w tym roku, będzie obchodzić 35-lecie swojego powstania i działalności. Założony został on 13 lutego 1987 r. Skład pierwszego Zarządu tworzyli: Jan Kacprzak – Prezes, Adam Szymański – Wiceprezes, Włodzimierz Stobiecki – Skarbnik, Maria Makowska – Sekretarz, Eligiusz Pietrucha – Członek i Andrzej Masztanowicz – Członek. Wszyscy członkowie Zarządu byli łowickimi przewodnikami PTTK.
11 marca 1987 r. odbyło się pierwsze zebranie członków klubu, których rozrósł się do 19 osób. Większość z nich stanowili przewodnicy PTTK. Podczas kadencji w latach 1988–1992 z funkcji prezesa klubu zrezygnował Jan Kacprzak. Wówczas to obowiązki prezesa przejął Adam Szymański, które funkcje tę pełni do dziś. Dodatkowo został on prezesem PTTK oddział w Łowiczu.

Głównym celem działalności Klubu jest popularyzacja turystyki rowerowej, jako doskonałe połączenie aktywności fizycznej z pasją poznawczą, ze szczególnym uwzględnieniem regionu łowickiego. Cel ten realizowany jest poprzez organizację ogólnie dostępnych niedzielnych wycieczek rowerowych oraz cyklicznych rajdów pieszo-rowerowych, organizowanych pod szyldem oddziału PTTK w Łowiczu. Upamiętniają one ważne wydarzenia zapisane na kartach historii oraz sylwetki znanych postaci związanych z ziemią łowicką.

Zwiedzanie innych terenów, tak w kraju jak i poza jego granicami, odbywa się w ramach kilkudniowych rajdów oraz obozów rowerowych. Członkowie klubu rocznie pokonują od kilku do kilkunastu tysięcy kilometrów! Można powiedzieć, że zwiedzili Polskę od morza do gór, od Odry, aż po Bug. Przy klubie działa referat weryfikacyjny posiadający uprawnienia do weryfikacji Kolarskiej Odznaki Turystycznej do stopnia złotego. Klub prowadzi również własną kronikę, którą przez długie lata zajmował się Eligiusz Pietrucha, a obecnie Małgorzata Haczykowska. Posiada również odznakę klubową, którą otrzymują wszyscy członkowie.

Rajd rowerowy na 35-lecie.
Uroczystość Jubileuszowa Klubu Turystyki Kolarskiej „Szprycha” odbędzie się, 28 maja 2022 r. w Łowickim Ośrodku Kultury podczas której przedstawiona zostanie historia i działalność Klubu.

Jak przystało na prawdziwych miłośników jednośladów, poprzedzi ją rajd rowerowy, którego trasa wyniesie 35 km i poprowadzić będzie do ogrodu romantyczno-sentymentalnego w Arkadii i zaprzyjaźnionego Muzeum Ludowego Rodziny Brzozowskich w Sromowie. Na trasie rajdu zapłonie ognisko. Szczegóły na plakacie.

Wszystkim członkom Klubu Turystyki Kolarskiej „Szprycha” w Łowiczu, serdecznie gratulujemy!design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]