Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Repertuar Kina Fenix
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
Z powodu pandemii Covid-19, wszystkie wydarzenia kulturalne zostały odwołane, a ich działalność przeniesiona została do Internetu. Podobnie stało się z propozycjami Łowickiego Ośrodka Kultury oraz Kina Fenix. W dniu 21 maja 2020 roku o godz. 16:00, odbędzie się pierwsza, zapowiadana prezentacja filmowa ma wirtualnej platformie http://mojeekino.pl/, na której Kino Fenix w Łowiczu, będzie miało swoją wirtualną salę kinową.

Możliwe to będzie dzięki powołanej do życia przez Stowarzyszeniu Kin Studyjnych (należy do niego również Kino Fenix w Łowiczu), platformie kin studyjnych pn. http://mojeekino.pl/ Na platformie za opłatą, będzie można obejrzeć wiele premierowych tytułów oraz filmy z ostatnich miesięcy.

Oferta filmowa na http://mojeekino.pl/, będzie znacznie różnić się od dostępnych na rynku podobnych rozwiązań, ponieważ stworzona została przez konkretnych ludzi, pasjonujących się kinem i filmem. W projekcie bierze udział ponad 40 najlepszych kin studyjnych w Polsce oraz wielu dystrybutorów. Wśród nich: Aurora Films, Mayfly, Hagi, Galapagos, Spectator, Next Film, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Velvet Spoon.

Wirtualne kino będzie więc miało charakter ogólnopolski, a jego operatorem i naturalnym pomostem ułatwiającym współpracę pomiędzy dystrybutorem, a kinami studyjnymi i lokalnymi jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Partnerem technologicznym, który podjął się tego niełatwego zadania, jest poznańska firma Insys Video Technologies, posiadająca bogate doświadczenie na tym polu.

Ja będzie to działać w praktyce? Na platformie http://mojeekino.pl/ Kino Fenix, będzie mało swoją podstronę z repertuarem i niezbędnymi informacjami. Po wykupieniu biletu widz otrzyma dostęp do wybranego filmu, który będzie aktywny przez 48 godzin. Bilet na wybrany film będzie kosztował od 10 do 18 złotych.

Wirtualna sala Kina Fenix w Łowiczu otwarta zostanie już dziś! W propozycji platformy znajdzie się na początek prawie 60 tytułów w tym 4 premiery!

  • 21 maja (czwartek) | godz. 20:30 JEZIORO DZIKICH GĘSI
  • 22 maja (piątek) | godz. 20:30 ASYSTENTKA
  • 23 maja (sobota) | godz. 20:30 ŻEGNAJ, MÓJ SYNU
  • 24 maja (niedziela) | godz. 20:30 TOWAR
Bilety: 15 zł - dostępne będą on-line w dniu seansu.

Od 29 maja na platformie i stronie łowickiego kina, będzie można obejrzeć 30 filmów w ramach przygotowywanego Festiwalu „Wiosna Filmów”. Będzie to pierwszy w Polsce, w całości zrealizowany on-line, festiwal filmów fabularnych, który do tej pory odbywał się w warszawskich kinach Elektronik i Amondo!

Wśród premier filmowych zobaczymy: „Zło nie istnieje” w reż. Mohammada Rasoulofa, „Nadzieja” w reż. Marii Sødahl, „Martin Eden” w reż. Pietro Marcello, „Zaginiona dziewczyna” w reż. Kōjiego Fukady oraz przedpremiery: „O nieskończoności" w reż. Roya Anderssona i „Najgorsze wiersze świata" w reż. Gabora Reisza.

Festiwal trwać będzie od 29 maja do 7 czerwca jednocześnie w 47 kinach w całej Polsce! W ramach festiwalu przez 10 dni pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto.

Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. Duża część z nich to przedpremiery lub polskie premiery.

Bilety na każdy pokaz będą kosztować 15 PLN.

Po WIOŚNIE FILMÓW na platformie zagoszczą kolejne festiwale m.in. HER DOCS czy 48HFP.

Partnerami projektu MOJEeKINO.PL są Polska Akademia Filmowa, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Fundacja Kultury Bez Barier. Projekt realizowany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

http://mojeekino.pl/ to dobry adres dla każdego kino maniaka.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]