Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Miasta partnerskie
Łowicz prowadzi szeroką współpracę z sześcioma miastami partnerskimi. Są to: Colditzv(Niemcy), Lubliniec, Soleczniki (Litwa), Reda, Saluzzo (Włochy) oraz Montoire-sur-le-Loir (Francja). Współpraca ma charakter kulturalny, społeczny, gospodarczy i turystyczny.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 czerwca 2014
Wczoraj w godzinach wieczornych do Łowicza przyjechała dwudziestoosobowa grupa francuskich dzieci z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Montoire Sur Le Loir. Dzieci przyjechały one w ramach rewizyty, aby spotkać się ze swoimi rówieśnikami, a także uczestniczyć w procesji Bożego Ciała.
Goście z Francji zostali przywitani w ratuszu miejskim przez burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego, dyrektorkę Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi na łowickich Bratkowicach oraz rodziny uczniów, którzy będą gościć ich przez tydzień w swoich domach.

Program pobytu dzieci w Łowiczu przygotowany został niezwykle ciekawie. Goście uczestniczyć będą w spotkaniach uczniami Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi na łowickich Bratkowicach oraz Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu. Zwiedzą także Łowicz z przewodnikiem PTTK. W planie wycieczki znajdzie się m.in. muzeum oraz bazylika katedralna z wieża widokową.

Poznają także atrakcje turystyczne ziemi łowickiej: Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich, Ogród romantyczno-sentymentalny w Arkadii, pałac Radziwiłłów w Nieborowie oraz Skansen Wsi Łowickiej w Maurzycach. W dwóch ostatnich miejscach wezmą udział w warsztatach sadzenia roślin i wycinania łowickich wycinanek. Zaplanowano dla nich także wyjazd do Warszawy połączony ze zwiedzaniem starówki i Pałacu Kultury i Nauki oraz wizyta w Centrum Kopernik. Organizatorem rewizyty jest Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi na łowickich Bratkowicach przy współpracy z wydziałem promocji miasta i szkołą pijarską. Koordynatorem całego pobytu dzieci na Ziemi Łowickiej, nauczycielka j. francuskiego Małgorzata Wiśniewska.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]