Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.

Aktualności

XIII Dzień Ekonomii Społecznej
17 stycznia 2014
Fundacja Studiów Europejskich – Instytut Europejski w Łodzi ma przyjemność zaprosić do udziału w Dniu Ekonomii Społecznej dla mieszkańców Powiatu Łowickiego, organizowanym w ramach projektu „Społecznie znaczy ekonomicznie kontynuacja”, którego głównym celem jest wzmocnienie sektora ekonomii społecznej w regionie łódzkim oraz wzrost zainteresowania tą tematyką i możliwościami zatrudnienia w sektorze ES.
Jednym z działań wspierających sieć są Dni Ekonomii Społecznej, organizowane na terenie województwa łódzkiego, podczas których można skorzystać z porad ekspertów, zapoznać się z działalnością firm społecznych działających na rynku czy też zdobyć informacje na temat rodzajów wsparcia podmiotów ekonomii społecznej.
XIII Dzień Ekonomii Społecznej organizowany jest 12 lutego br. o godzinie 10:00 w siedzibie Stowarzyszenia Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury w Łowiczu, przy ul. Pijarskiej 1.Udział w spotkaniu jest nieodpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 lutego br. drogą telefoniczną (42 291 03 30) oraz elektroniczną (ries@ie.lodz.pl).
Program Dnia Ekonomii Społecznej:
XIII Dzień Ekonomii Społecznej organizowany jest 12 lutego br. o godzinie 10:00 w siedzibie Stowarzyszenia Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury w Łowiczu, przy ul. Pijarskiej 1.Udział w spotkaniu jest nieodpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 lutego br. drogą telefoniczną (42 291 03 30) oraz elektroniczną (ries@ie.lodz.pl).
Program Dnia Ekonomii Społecznej:
- 10:00 – 10:15 Rejestracja uczestników, kawa powitalna
- 10:15 - 10:30 Powitanie uczestników, przedstawienie założeń spotkania
- 10:30 – 11:30 System Wsparcia Ekonomii Społecznej w woj. łódzkim – Katarzyna Plewka-Gembalska (Fundacja Studiów Europejskich – Instytut Europejski w Łodzi)
- 11:30 – 12:30 Ekonomia Społeczna w regionie – wystąpienia spółdzielni socjalnych
- 12:30– 12:45 Przerwa kawowa
- 12:45 – 13:45 Potencjał rozwojowy spółdzielni socjalnych – Michał Sobczak (Katedra Pracy i Polityki Społecznej, Wydział Ekonomiczno – Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego)
- 13:45 - 14:00 Podsumowanie spotkania
- 14:00 – 14:30 Poczęstunek
Warto zobaczyć
Na skróty
Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera by otrzymywać najświeższe informacje z Łowicza i okolic.
Podaj adres e-mail:
Podaj adres e-mail:
Kontakt
Urząd Miejski w Łowiczu
Kod pocztowy: 99-400, ŁowiczPlac: Stary Rynek 1
Tel.: 46 830 91 51, 830 91 52
Fax.: 46 830 91 60
E-mail: umlowicz@um.lowicz.pl
design by fast4net