Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
29 września 2020
Muzeum w Łowiczu zakończyło realizację projektu pn. „Muzeum w Łowiczu wirtualnie” na który otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu „Kultura w sieci”. Kwota dofinansowania wynosiła 23.000 zł.
Celem projektu było udostępnienie ekspozycji stałych Muzeum w Łowiczu i Skansenu w Maurzycach poprzez narzędzia on-line oraz wzmocnienie aktywności placówki w środowisku cyfrowym. Dzięki skanom 3D wystaw oraz filmom przewodnickim o ekspozycjach (wykonanych w technologii 360°/VR, także w wersji anglojęzycznej) widz może samodzielnie poznać historię i bogactwo zbiorów naszej instytucji.

Ważnym punktem projektu jest również internetowa relacja z przeprowadzonego w kaplicy barokowej koncertu pt. „Chopin w Łowiczu” w reżyserii Dariusza Jakubowskiego z udziałem Katarzyny Thomas i Piotra Szafrańca. W spektaklu nawiązano do zabytków związanych z Fryderykiem Chopinem, znajdujących się w zbiorach muzeum.

Muzeum zaprasza do wirtualnego zwiedzania na stronie: http://muzeumlowicz.pl/wirtualne-zwiedzanie/

Zaznaczamy jednak, że zbiory najlepiej ogląda się w rzeczywistości! Dlatego po wirtualnym spacerze, warto odwiedzić muzeum osobiście.

Wirtualne zwiedzanie pokazuje również jak bogata w zbiory jest ta placówka. Niejednokrotnie omijana przez grupy przyjeżdżające do Łowicza, czy indywidualnych turystów.

Przy zwiedzaniu muzeum, warto wesprzeć się również wiedzą lokalnych przewodników PTTK, którzy znają doskonale historię muzeum i znajdujących się w nim eksponatów z przeszłości.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]