Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Stary Rynek
Sercem Łowicza jest Stary Rynek, przy którym do dziś zachowało się wiele cennych zabytków architektury. Rynek przez kilka stuleci pełnił funkcje handlowe – od średniowiecza odbywały się na nim targi cotygodniowe i doroczne słynne jarmarki. Na rynku stoją dwa pomniki – Synom Ziemi Łowickiej z 1927 roku i Papieża Jana Pawła II odsłonięty w 2000 roku.
Blog - Newsy
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
9 marca 2018
Pod hasłem TERAZ ŁOWICZ! odbyło się w dniu 9 marca 2018 r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie kolejne spotkanie z cyklu „Bliscy, znani i… nieznani”, podczas którego zaprezentowali się słuchacze Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Tym razem przedstawiciele ŁUTW udali się do SGGW w towarzystwie Burmistrza Miasta Łowicza, przedstawicieli Łowickiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i Zespołu Ludowego „Koderki”, a wystąpienia ich wszystkich znakomicie przyczyniły się do promocji Łowicza.

Było to już 144. spotkanie zainicjowane i poprowadzone przez prof. Teresę Zaniewską – Pełnomocnika Rektora SGGW ds. Kultury Regionów Wiejskich, a jednocześnie opiekuna naukowego Stowarzyszenia ŁUTW i jego I Honorowego Członka. W programie spotkania burmistrz Krzysztof Jan Kaliński przedstawił krótko historię Łowicza, prezes ŁUTW Bożena Wójt zaprezentowała 10-letnie osiągnięcia Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a podczas dyskusji przedstawiciele ŁTPN: Tadeusz Żaczek, Marek Wojtylak i Agnieszka Pawłowska-Kalinowska mówili o pożytkach płynących ze znajomości historii własnego miasta. Artystycznego i kulinarnego uzupełnienia prezentacji Ziemi Łowickiej dokonały dwie sekcje słuchaczy ŁUTW.

Koło kulinarne przygotowało niezwykle apetyczny i obfity „Łowicki Stół” w wielkanocnym wydaniu, a panie z sekcji gimnastycznej zaprezentowały się na scenie w tanecznym układzie do muzyki z filmu „Pitbull”. Zgromadzeni w Auli Kryształowej studenci i wykładowcy SGGW oraz przedstawiciele innych zaproszonych Uniwersytetów Trzeciego Wieku podziwiali także taneczne i wokalne popisy w wykonaniu Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki” z Łowicza.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]