Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Boczki Chełmońskie
Boczki Chełmońskie to miejsce urodzenia malarza Józefa Chełmońskiego (1849 r.), reprezentanta realizmu. Józef Chełmoński malował głównie sceny rodzajowe, ukazując z dużym autentyzmem życie wsi polskiej oraz ukraińskiej. Był doskonałym malarzem koni, sławę przyniosły mu rozpędzone „Trójki” i „Czwórki”.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
28 września 2016
Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński zachęca mieszkańców do udziału w ogólnopolskiej akcji oraz korzystania i tworzenia „Kopert Życia”. Mają one za zadanie umożliwić służbom medycznym, jak najszybsze dotarcie do niezbędnych informacji na temat stanu zdrowia poszkodowanych osób. W nagłej i niespodziewanej sytuacji możemy nic nie pamiętać, możemy być również nieprzytomni. I co wtedy? Właśnie wtedy pomoże nam „Koperta Życia”.
Urząd Miejski w Łowiczu, wzorem innych samorządów w Polsce, przygotował łowicką wersję „Koperty Życia”. Składa się ona Karty Informacyjnej i specjalnej naklejki identyfikacyjnej. Dostępna ona będzie bezpłatnie w ratuszu miejskim, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i w łowickich palcówkach NZOZ.

„Kopertę Życia”, można również przygotować samodzielnie, korzystając z załączników.

Jak korzystać z Koperty Życia?

Do koperty albo pudełka należy włożyć Kartę Informacyjna zawierającą dane, które mogą być potrzebne ratownikom medycznym na wypadek konieczności udzielenia nam pomocy: informacje o przebytych chorobach, uczuleniach, rodzajach przyjmowanych leków, a także najważniejsze dokumenty, związane z naszym zdrowiem.

Sama koperta powinna się znajdować w lodówce, oznaczonej specjalną naklejką!

Dlaczego akurat tam? Ponieważ to urządzenie, które jest w prawie każdym domu i najłatwiej je ratownikom zlokalizować. W przypadku schowania koperty np. do szafki lub szuflady, znacznie trudniej będzie ją odnaleźć. Druga taka koperta życia może być umieszczona np. w schowku w samochodzie.

Urząd Miejski w Łowiczu przygotował 500 bezpłatnych zestawów „Kopert Życia”.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]