Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
16 listopada 2023
Schronisko dla Zwierząt w Łowiczu zaprasza uczniów Szkół Podstawowych, Liceum i Technikum w Łowiczu do udziału w konkursie plastycznym pn. „Nie jestem prezentem pod choinkę, lecz przyjacielem na całe życie!”
Celem konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnej miłej zabawy, ale nie tylko. Wykorzystując magiczną atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia skłonić również do refleksji, eksponując olbrzymi problem społeczny, jakim jest nieodpowiedzialne, nieuzgodnione czy spontaniczne obdarowywanie innych żywymi prezentami. Znaczna część nietrafionych i nieprzemyślanych prezentów trafia w późniejszym czasie na ulice, a następnie do schronisk.

Ponadto schronisko, chce zwrócić uwagę na dużą skalę bezdomności zwierząt w naszym mieście oraz zaszczepiać i rozwijać w dzieciach świadomą postawę odpowiedzialności, empatii i miłości do braci mniejszych. Pragnie pokazać i udowodnić, że każda osoba, nie tylko dorosły, może mieć wpływ na poprawę otoczenia, w którym żyje, a szczególnie losu potrzebujących zwierząt.

Aby wziąć udział w konkursie należy przedstawić swojego pupila lub jednego z podopiecznych schroniska w świątecznym klimacie. Technika wykonania prac jest dowolna (rysunek, obraz, kolaż, wyklejanka, rzeźba itp.) Termin dostarczenia prac do schroniska - 6.12.2023 r.

Już wkrótce na stronie schroniska na Facebooku pojawi się szczegółowy regulamin, który wraz z zaproszeniem do udziału w konkursie zostanie rozesłany do łowickich szkół.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/349719824303404

Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz wystawa wszystkich prac odbędzie się podczas kiermaszu bożonarodzeniowego na rzecz schroniskowych psiaków (kontynuacja zbiórki na zadaszenie boksów):
  • KIEDY - 16.12.2023 r. w godzinach 12-16:00
  • GDZIE - Budynek Stowarzyszeniowy UM, Al. Sienkiewicza 62, Łowicz (dawne Gimnazjum nr 1)
Harmonogram kiermaszu i wystawy:
  • rozpoczęcie wydarzenia godz. 12.00
  • ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i nagrodzenie wyróżnionych prac godz. 14.00
  • zakończenie wydarzenia godz. 16.00
Zachęcamy wszystkich do udziału w tym niezwykle ciekawym i pożytecznym konkursie.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]