Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.

Repertuar Kina Fenix

Follemente. W tym szaleństwie jest metoda
Czas trwania: 97 min | Reżyseria: Paolo Genovese | Scenariusz: Paolo Genovese, Isabella Aguilar, Lucia Calamaro, Paolo Costella, Flaminia Gressi Wiek: +12 lat Premiera w Polsce: 4 lipca 2025 (światowa 20 lutego 2025)
Seanse:
4 – 10 lipca (piątek – czwartek) godz. 19.00 |sala II
4 – 10 lipca (piątek – czwartek) godz. 19.00 |sala II
To błyskotliwa i efektowna komedia romantyczna, która zabiera widza w podróż… do wnętrza głów bohaterów. Piero, rozwiedziony nauczyciel, i Lara, powracająca do randkowania po trudnym związku, spotykają się na swojej pierwszej randce. Widzimy nie tylko ich, ale także rozmaite osobowości i głosy w ich umysłach – racjonalny Profesore, romantyczny Romeo, impulsywny Eros czy opanowana Alfa i inne – które spierają się, doradzają, a czasem sabotują przebieg wydarzeń. Film balansuje między humorem, czułością, nerwowością i erotyzmem, oddając w przekonujący sposób, jak skomplikowana potrafi być zwykła rozmowa z drugim człowiekiem.
Debiutująca w kinach komedia Genovese’a była jednym z włoskich przebojów 2025 roku – zarobiła ponad 17 mln € we Włoszech i zdobyła m.in. Nastrę d’Argento dla najlepszej komedii.
Obsada:
Debiutująca w kinach komedia Genovese’a była jednym z włoskich przebojów 2025 roku – zarobiła ponad 17 mln € we Włoszech i zdobyła m.in. Nastrę d’Argento dla najlepszej komedii.
Obsada:
- Edoardo Leo (Piero),
- Pilar Fogliati (Lara),
- Emanuela Fanelli,
- Maria Chiara Giannetta,
- Claudia Pandolfi,
- Vittoria Puccini,
- Marco Giallini,
- Maurizio Lastrico,
- Rocco Papaleo,
- Claudio Santamaria