Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
16 stycznia 2014
Muzeum w Nieborowie i Arkadii w czasie ferii, zaprasza dzieci, na specjalnie przygotowane zajęcia i warsztaty. Na wszystkie zajęcia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc, której można dokonać przez: facebooka’a, mailem: edukacja@nieborow.art.pl lub tel. 46 838 56 35 wew. 15.
Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w tych niezwykle ciekawych spotkaniach.

Sekrety majoliki
18 i 19 stycznia, godz. 12.00

Ideą dwudniowych warsztatów jest popularyzacja tematyki związanej z wyrobem majoliki nieborowskiej na przestrzeni 150 lat. Pierwsza część zajęć odbędzie się w sobotę na ekspozycji majoliki, gdzie uczestnicy poznają typologię wyrobów farfurni nieborowskiej. Po części teoretycznej pani ceramiczka z nieborowskiej manufaktury przedstawi pokaz odlewania obiektów z formy oraz przybliży uczestnikom tajemnice produkcji biskwitów.

Drugi dzień warsztatów to część praktyczna. Uczestnicy pod okiem wykwalifikowanego ceramika wykonają samodzielnie malaturę na gotowych szkliwionych wyrobach.

  • Zajęcia dla młodzieży od 16 lat i dorosłych
  • Koszt 30 zł/od osoby za dwa dni warsztatów
  • Czas trwania warsztatów: 2 godziny
Niezwykły blask
25 stycznia, godz. 12.00

W XIX wieku pałac był oświetlany wyłącznie świecami, które wyrabiano domowymi sposobami. Na warsztatach poznamy tajniki powstawania świec w minionych epokach. Wykonamy własnoręcznie świece pachnące cynamonem lub czekoladą. Dowiemy się, jak je ozdobić by mogły swym blaskiem umilać nam chłodne i długie zimowe wieczory.

  • Zajęcia dla dzieci w wieku 8-13 lat
  • Koszt 12 zł/od osoby
  • Czas trwania warsztatów: 1,5 godziny
Komnata tajemnic
26 stycznia, godz. 12.00

Zapraszamy wszystkie dzieci na podróż w nieznane, gdzie rzeczywistość miesza się z magią. Na wszystkich uczestników czeka niezapomniana przygoda. Otworzymy przed wami pałacowe zakamarki, a bohaterowie naszej opowieści zabiorą Was w wytworny świat Książąt i Księżniczek. Poznacie Pana i Panią domu, tancmistrzów, Nianię, która będzie sprawować nad Wami opiekę oraz zapominalską kucharkę Katarzynę. Nie zabraknie Maga i zagubionych amuletów.

  • Zajęcia dla dzieci w wieku 8-13 lat
  • Koszt 12 zł/od osoby
  • Czas trwania warsztatów: 2 godziny
Kuchenne wariacje
1 lutego, godz. 12.00

W kuchni pałacowej dzieci zapoznają się z dawnymi technikami przygotowywania potraw, a szczególności ulubionego deseru księstwa Radziwiłłów – kruchych ciasteczek. Kucharz przekaże tajemnicę przepisu na pyszne ciasteczka, które dzieci przygotują samodzielnie.

  • Zajęcia dla dzieci w wieku 8-13 lat
  • Koszt 12 zł/od osoby
  • Czas trwania warsztatów: 1 godzina
Gdy za oknem sroga zima…
2 lutego, godz. 12.00

Zaprosimy dzieci do naszego „ogrodu zimowego”, aby mogły zobaczyć jak rośliny spędzają zimę, sprawdzić, które tylko odpoczywają, a które już „pracują”, aby były gotowe na przyjście wiosny. Dzieci własnoręcznie przygotują także swoje sadzonki, które zabiorą do domu.

  • Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat
  • Koszt 12 zł/od osoby
  • Czas trwania warsztatów: 1 godzina



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]