Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
26 maja 2014
Łowiccy przewodnicy PTTK zapraszają wszystkie dzieci na wyjątkową wycieczkę po Łowiczu. Spacer z przewodnikiem przebiegać będzie Szlakiem Łowickich Legend i zorganizowany zostanie 1 czerwca 2014 r. w związku z przypadającym w tym czasie Dniem Dziecka.
Uczestnicy wycieczki poznają wiele ciekawych miejsc Łowicza, a także dowiedzą się m.in. o tym gdzie śpi łowicki Diabeł, którędy przebiegał podziemny korytarz z katedry do zamku prymasowskiego oraz jak „zniknął” ratusz miejski stojący niegdyś na środku Nowego Rynku.

Na dzieci przewodnicy będą czekać w trzech miejscach: na Starym Rynku przy Chatce Informacji Turystycznej, na Nowym Rynku obok fontanny, na placu zabaw w parku Błonia. Każdy ze spacerów rozpocznie się o godz. 13: 00 i przebiegać będzie inną trasą. Wybór trasy biedzie, więc również niespodzianką.

Każde dziecko, które weźmie udział w spacerze otrzyma od przewodników słodki prezent. Zapowiada się słodko i ciekawie.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]