Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Blog - Newsy
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
25 stycznia 2018
„Ambasador pokoju” w reżyserii Wiesława Dąbrowskiego to pierwszy film, jaki mogli obejrzeć słuchacze Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z zaplanowanego cyklu spotkań z tym reżyserem, autorem scenariusza i producentem. Projekcja filmu i spotkanie z autorem odbyły się w 25 stycznia 2018 r. w kinie Fenix w Łowiczu.
„Ambasador pokoju” to film produkcji polskiej z 2016 r., który jest opowieścią o działalności wojskowej, dyplomatycznej i społecznej generała armii amerykańskiej o polskich korzeniach Edwarda Leona Równego, współpracownika i doradcy pięciu prezydentów USA, człowieka, który uchronił świat od zagłady nuklearnej. Po projekcji odbyło się spotkanie z Wiesławem Dąbrowskim, w trakcie którego odpowiadał na pytania słuchaczy ŁUTW.



design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]