Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
‹‹    A-    A+
Aktualności
17 grudnia 2015
W ramach przyszłorocznej 17. edycji OCH! FILM FESTIWAL, Łowiczanie wezmą udział w wyjątkowym koncercie projektu Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir.
„Historia spotkania Artystów jest długa i prosta. Najpierw zupełnie przypadkowo, a potem na specjalne zaproszenie OFF Festivalu, Zbigniew Wodecki i Mitch & Mitch zwarli szyki, by nieść wieść o Świętym Graalu polskiej muzyki rozrywkowej – zapomnianej debiutanckiej płycie z roku 1976 pt. Zbigniew Wodecki.

Płycie w dużej części wymyślonej, zaaranżowanej i nagranej przez Zbigniewa, ku uciesze jego i grających z nim kolegów oraz ku rażącemu brakowi zainteresowania reszty świata. Mimo, że album jest niesłychanie spójny stylistycznie, oryginalny aranżacyjnie, melodyjny i wypełniony piękną liryką to hity takie jak Rzuć to wszystko co złe, Panny mego dziadka czy Posłuchaj mnie spokojnie nigdy nie stały się hitami, a historia potoczyła się dalej w sposób znany każdemu Polakowi.

Całe szczęście, dzięki maniakalnym tendencjom Mitchów oraz propozycji nie do odrzucenia wystosowanej przez Program 2 Polskiego Radia, rozszerzony do 43-osobowej orkiestry skład raz jeszcze pieczołowicie wykonał całą płytę na dwóch, wyprzedanych na pniu, koncertach. Rok po tym wiekopomnym wydarzeniu ukazało się koncertowe stereofoniczne wydanie CD z dołączonym DVD, które zmiksowane zostało w formacie 5.1.n – można przeczytać na stronie Łowickiego Ośrodka Kultury.

Wspaniały repertuar z albumu z 1976 roku będziemy mogli usłyszeć w łowickim kinie Fenix. Fenomenalny kompozytor, instrumentalista i wokalista Zbigniew Wodecki w towarzystwie zespołu Mitch & Mitch, chóru i orkiestry zaprezentują go publiczności, 12 lutego 2016 r. o godz. 19.00.

Bilety na koncert można już nabywać w kasie kina Fenix przy ulicy Podrzecznej 20. W przedsprzedaży kosztują one 80 zł. Od 2 stycznia 2016 r. będzie je można nabyć w kwocie 90 PLN

Co nas czeka podczas koncertu?: www.youtube.com/watch?v=il5lY_UJ0TQ


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]