Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
‹‹    A-    A+
Aktualności
10 grudnia 2013
Łowicka Akademia Sportu zaprasza na drugą Galę Sportowca i Trenera Roku Ziemi Łowickiej. Uroczystość odbędzie się w najbliższy czwartek, 12 grudnia 2013 r. o godzinie 16:00 w sali barokowej Muzeum w Łowiczu. Wstęp na uroczystość jest bezpłatny.
Decyzją kapituły z 28 listopada br. tytułem Sportowca Roku Ziemi Łowickiej 2012, zostanie uhonorowany panczenista Zbigniew Bródka, a Trenerem Roku Ziemi Łowickiej 2012 Michał Adamczyk, szkoleniowiec damskiej drużyny Pelikan Łowicz.

Podczas uroczystości przybliżone zostaną sylwetki laureatów, a także ich dokonania w roku 2012, za które zostaną wyróżnieni.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]