Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Diecezja Łowicka
Diecezję Łowicką utworzył Papież Jan Paweł II w 1992 roku, a Łowicz ustanowił jej stolicą. Ojciec Święty odwiedził miasto 14 czerwca 1999 roku. Wtedy też podniósł katedrę łowicką do rangi bazyliki mniejszej.
‹‹    A-    A+
Aktualności
6 maja 2024
Dwie atrakcje z naszego regionu biorą udział w plebiscycie National Geographic Polska na najciekawsze miejsca w Polsce. Są nimi:
Podziemna trasa turystyczna w Łowiczu. Krypty tworzone od XVI do XVIII wieku, połączone prawie 100-metrowym korytarzem tworzącym podziemną trasę turystyczną, umożliwiającym zwiedzanie tej przestrzeni. W podziemiach Bazyliki Katedralnej pw. WNP i św. Mikołaja w Łowiczu pochowano 12 Prymasów Polski! Na uwagę zasługuje m.in. krypta arcybiskupa Jana Wężyka z sarkofagiem z trumną ze szczątkami prymasa, gabloty z dewocjonaliami i naczyniami liturgicznymi, krzyżykami, zawieszkami, różańcami, kielichem i pateną oraz manierką z XIX wieku.

Pałac Radziwiłłów w Nieborowie. Obiekt zaprojektował Tylman z Gameren. Od 1774 pałac należał do księcia Michała Hieronima Radziwiłła, który zgromadził w nim bogatą kolekcję obrazów mistrzów europejskich – holenderskich, niemieckich, włoskich i hiszpańskich oraz portrety osobistości polskich i obcych, gabinet kilkunastu tysięcy rycin, księgozbiór unikatowych starodruków (od XVI w.), zespoły mebli polskich, angielskich i francuskich, zbiory sztuki zdobniczej – sreber, porcelany, szkieł i tkanin.

Zachęcamy wszystkich do oddania swojego głosu na nasze atrakcje turystyczne pod linkiem:
https://www.national-geographic.pl/cuda-polski


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]