Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.

Wystawa pocztówek i stempli Poczty Podziemnej
21 grudnia 2021
Muzeum w Łowiczu zaprasza do oglądania kolejnej ciekawej wystawy. Tym razem ukazuje ona „Pocztówki i stemple poczty podziemnej ze zbiorów Henryka Marczaka". Ekspozycja towarzyszy łowickim obchodom 40. Rocznicy Stanu Wojennego w Polsce.
Wystawa prezentuje stemple oraz pieczątki, wykonane przez internowanych działaczy „Solidarności”, charakterystyczne dla wszystkich ówczesnych „miejsc odosobnienia” w Polsce. Odbijane były one na grypsach, kopertach lub kartach.
Wystawę można oglądać do 31 grudnia 2021 r.
Wystawę można oglądać do 31 grudnia 2021 r.
Warto zobaczyć
Na skróty
Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera by otrzymywać najświeższe informacje z Łowicza i okolic.
Podaj adres e-mail:
Podaj adres e-mail:
Kontakt
Urząd Miejski w Łowiczu
Kod pocztowy: 99-400, ŁowiczPlac: Stary Rynek 1
Tel.: 46 830 91 51, 830 91 52
Fax.: 46 830 91 60
E-mail: umlowicz@um.lowicz.pl
design by fast4net