Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Gmach dawnej poczty konnej
Gmach dawnej poczty konnej jest jedynym zachowanym wzorcowym zespołem pocztowym I klasy z okresu Królestwa Polskiego. W dniu 2 listopada 1830 roku w pokojach gościnnych poczty zatrzymał się na postój Fryderyk Chopin. Po odpoczynku udał się w dalszą podróż do Francji, na zawsze opuszczając Ojczyznę.
‹‹    A-    A+
Aktualności
16 lutego 2023
W Miejskiej Bibliotece im. Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego w Łowiczu z okazji Walentynek - Święta Zakochanych odbył się wernisaż wystawy malarskiej pt. „Nasze kwiaty na Walentynki”. Wystawa przygotowana została pod kierunkiem malarki Aldony Zając przez słuchaczy Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z grupy plastycznej „Fascynacja” . Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 1 marca br.
Tego samego dnia, 14 lutego 2023 r. w ramach Koła literacko-dramatycznego na Łowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Kołosowską, pochodzącą z Nieborowa autorką książek m.in. „Kiedyś dogonimy Paryż. Pod wspólnym niebem” , „Tęcza nad jeziorem” i „Noc spełnionych marzeń”. Spotkanie poprowadziła Elżbieta Skoneczna – wykładowca na zajęciach koła literackiego.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]