Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Uczyli się, jak nazywać swoje uczucia i potrzeby
26 marca 2014
W Łowickim Ośrodku Kultury odbyły się drugie warsztaty dla rodziców w ramach projektu MAMA SIEMA realizowanego ze środków programu Małe Granty 2014.
W spotkaniu, które odbyło się w sobotę 22 marca 2014 r. wzięli udział rodzice chcący nauczyć się nazywać swoje uczucia i potrzeby.
Rodzice uczyli się także komunikacji i podtrzymywania relacji z dzieckiem i partnerem. Warsztaty pn. „Nie wychowuję na jutro, czyli rzecz o kontakcie” prowadziła Monika Szczepanik.
Rodzice uczyli się także komunikacji i podtrzymywania relacji z dzieckiem i partnerem. Warsztaty pn. „Nie wychowuję na jutro, czyli rzecz o kontakcie” prowadziła Monika Szczepanik.
Warto zobaczyć
Na skróty
Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera by otrzymywać najświeższe informacje z Łowicza i okolic.
Podaj adres e-mail:
Podaj adres e-mail:
Kontakt
Urząd Miejski w Łowiczu
Kod pocztowy: 99-400, ŁowiczPlac: Stary Rynek 1
Tel.: 46 830 91 51, 830 91 52
Fax.: 46 830 91 60
E-mail: umlowicz@um.lowicz.pl
design by fast4net