Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
‹‹    A-    A+
Aktualności
14 czerwca 2023
Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy „Koderki”, działający przy Łowickim Ośrodku Kultury ma szansę mieć swoją monografię! Jeśli tylko uda się pozyskać środki na ten projekt z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2024 r. Trwa obecnie glosowanie na zgłoszone projekty. Wszystko w naszych rękach!
Aby oddać głos na projekt pt. „PUBLIKACJA MONOGRAFICZNA – KODERKI 65 LAT NA SCENIE” trzeba pobrać KARTĘ DO GŁOSOWANIA ze strony:

https://drive.google.com/file/d/1ViRiqEZ3mZUM8CgFo_zeQZpKYMJE047A/view?fbclid=IwAR3kQpzRo0nA7LI5b2N2UC7-RTu6ekriEwHN8K1HB8cUME8yD3-sk00IA50 i wypełnić: imię i nazwisko, data urodzenia, powiat: łowicki, w puli powiatowej kod projektu: ELC12 oraz złożyć podpis i datę oddania głosu.

Do zagłosowania uprawniona jest osoba pełnoletnia, zamieszkała na terenie powiatu łowickiego. Karty do głosowania zbierane są w Łowickim Ośrodku Kultury.

Opis projektu:
Przedmiotem projektu złożonego przez Łowicki Ośrodek Kultury jest przygotowanie i opracowanie publikacji oraz dystrybucja monografii z okazji 65-lecia działalności Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki” z Łowicza. Publikacja dotyczyć będzie działalności zespołu. Ukazywać jego historie wzbogaconą o zdjęcia, kalendarium występów i biogramy osób tworzących zespół na przestrzeni ponad 6 dekad.

Rezultatem projektu będzie zapis historii jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów regionu, ukazujący bogate muzyczno-taneczne dziedzictwo kulturowe regionu łowickiego i czytelność kultury regionalnej wpisanej w tożsamość kultury narodowej. Publikacja zostanie rozprowadzana w środowisku lokalnym, na terenie woj. łódzkiego i Polski. Głosowanie trwa do 30 czerwca! Liczymy na was!


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]