Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
‹‹    A-    A+
Aktualności
4 czerwca 2024
Ponawiamy apel! Potrzebna jest mobilizacja wszystkich mieszkańców Łowicza i ziemi łowickiej! Przypominamy, że Podziemna Trasa Turystyczna - Krypt Prymasowskich w Łowiczu, bierze udział w plebiscycie na „Nowe Cuda Polski” w plebiscycie National Geographic! I traci obecnie przewagę w Łódzkim...
Zachęcamy więc wszystkich do oddania swojego głosu na nasza atrakcje turystyczną pod linkiem: https://www.national-geographic.pl/cuda-polski

Wszystko w naszych rękach!

Podziemna trasa turystyczna w Łowiczu. Krypty tworzone od XVI do XVIII wieku, połączone prawie 100-metrowym korytarzem tworzącym podziemną trasę turystyczną, umożliwiającym zwiedzanie tej przestrzeni. W podziemiach Bazyliki Katedralnej pw. WNP i św. Mikołaja w Łowiczu pochowano 12 Prymasów Polski!

Na uwagę zasługuje m.in. krypta arcybiskupa Jana Wężyka z sarkofagiem z trumną ze szczątkami prymasa, gabloty z dewocjonaliami i naczyniami liturgicznymi, krzyżykami, zawieszkami, różańcami, kielichem i pateną oraz manierką z XIX wieku.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]