Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
‹‹    A-    A+
Aktualności
7 lutego 2025
Miło jest nam poinformować, że Dorota Dubielak została nową drużynową 16. Drużyny Starszoharcerskiej „Astra, działającej przy HHufiec ZHP Łowicz
Dorota od lat angażuje się w działalność harcerską. Wcześniej pełniła funkcję przybocznej w 9. Łowickiej Drużynie Harcerskiej „Białe Orły” oraz 12. Łowickiej Drużynie Starszoharcerskiej „Płomień”. Obecnie działa również w 127. Drużynie Wędrowniczej „Niemanie” oraz w zespole promocyjnym hufca.

Pełnienie funkcji przewodniczki, jaką jest drużynowa to kolejny ważny krok na harcerskiej ścieżce rozwoju.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]