Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
‹‹    A-    A+
Aktualności
13 maja 2024
Na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu, 11 maja 2024 r. rozegrany został I Gambit Łowicki. W zawodach wzięło udział 152 szachistów, którzy rywalizowali w dwóch grupach.
W grupie Open zwyciężył IM Mirosław Lewicki z LKSz GCKiP Czarna, drugie miejsce zajął Dawid Dobosiewicz z MTSz Mińsk Mazowiecki, a na najniższym stopniu podium stanął GM Mirosław Grabarczyk z KSz Hetman Płock.

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem naszego klubu był Dominik Fudała, który zajął 7 miejsce wśród 89 zawodników rywalizujących w tej grupie. Nagrodzeni zostali również najlepsi zawodnicy w kategorii Kobiet, Juniorów, Juniorów do lat 14 i Młodzików.

Grupa OPEN:
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5111879024771072

W grupie Młodych Talentów, w której rywalizowało 63 zawodników, wśród chłopców zwyciężył Jan Moskwa z UKS Pałac Nieborów. Kolejne miejsca na podium zajęli nasi reprezentanci, Filip Kędzia i Natan Lus. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Dąbrowska z Pijarski KS. Pozostałe miejsca na podium zajęły zawodniczki UKS Jedynka Łowicz - Natalia Kosmala i Pola Ciszewska.

Grupa Młodych Talentów:
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5116166542983168

Oprócz emocji sportowych, na uczestników turnieju czekało wiele dodatkowych atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z GM Marcelem Kanarkiem. Arcymistrz rozegrał partię "na ślepo" z jednym z naszych zdolnych juniorów Natanem Lusem, którego pokonał w 50 ruchach, nie widząc szachownicy, a następnie rozegrał partię symultaniczną z 20 zawodnikami jednocześnie.

Wśród najmłodszych, dużym zainteresowaniem cieszyły się „dmuchańce” i „piłkarzyki”. Zawodnicy chętnie zaglądali również do strefy bufetowej, gdzie oprócz żurku, popcornu i waty cukrowej, można było skosztować pysznej kawy i wypieków mam naszych zawodników.

W organizacje wydarzenia zaangażowała się cała społeczność UKS Jedynka Łowicz. W przygotowaniach do turnieju nieocenioną pomoc organizatorzy otrzymali również od Burmistrza Miasta Łowicza Mariusza Siewiery oraz licznych sponsorów, dzięki którym można było zapewnić dzieciom i młodzieży dodatkowe atrakcje.

Zdjęcia i informacja ze strony FB: UKS Jedynka Łowicz - Sekcja Szachowa


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]