Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Najstarsza wzmianka o mieście pochodzi z bulli papieża Innocentego II z 1136 r. Bulla potwierdzała prawa arcybiskupów gnieźnieńskich do okolicznych ziem, wymieniając Łowicz jako główny ich ośrodek. Tym samym stał się on miastem prymasowskim. Prawa miejskie uzyskał przed 1298 r.
‹‹    A-    A+
Aktualności
13 maja 2024
Na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu, 11 maja 2024 r. rozegrany został I Gambit Łowicki. W zawodach wzięło udział 152 szachistów, którzy rywalizowali w dwóch grupach.
W grupie Open zwyciężył IM Mirosław Lewicki z LKSz GCKiP Czarna, drugie miejsce zajął Dawid Dobosiewicz z MTSz Mińsk Mazowiecki, a na najniższym stopniu podium stanął GM Mirosław Grabarczyk z KSz Hetman Płock.

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem naszego klubu był Dominik Fudała, który zajął 7 miejsce wśród 89 zawodników rywalizujących w tej grupie. Nagrodzeni zostali również najlepsi zawodnicy w kategorii Kobiet, Juniorów, Juniorów do lat 14 i Młodzików.

Grupa OPEN:

W grupie Młodych Talentów, w której rywalizowało 63 zawodników, wśród chłopców zwyciężył Jan Moskwa z UKS Pałac Nieborów. Kolejne miejsca na podium zajęli nasi reprezentanci, Filip Kędzia i Natan Lus. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Dąbrowska z Pijarski KS. Pozostałe miejsca na podium zajęły zawodniczki UKS Jedynka Łowicz - Natalia Kosmala i Pola Ciszewska.

Grupa Młodych Talentów:

Oprócz emocji sportowych, na uczestników turnieju czekało wiele dodatkowych atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z GM Marcelem Kanarkiem. Arcymistrz rozegrał partię "na ślepo" z jednym z naszych zdolnych juniorów Natanem Lusem, którego pokonał w 50 ruchach, nie widząc szachownicy, a następnie rozegrał partię symultaniczną z 20 zawodnikami jednocześnie.

Wśród najmłodszych, dużym zainteresowaniem cieszyły się „dmuchańce” i „piłkarzyki”. Zawodnicy chętnie zaglądali również do strefy bufetowej, gdzie oprócz żurku, popcornu i waty cukrowej, można było skosztować pysznej kawy i wypieków mam naszych zawodników.

W organizacje wydarzenia zaangażowała się cała społeczność UKS Jedynka Łowicz. W przygotowaniach do turnieju nieocenioną pomoc organizatorzy otrzymali również od Burmistrza Miasta Łowicza Mariusza Siewiery oraz licznych sponsorów, dzięki którym można było zapewnić dzieciom i młodzieży dodatkowe atrakcje.

Zdjęcia i informacja ze strony FB: UKS Jedynka Łowicz - Sekcja Szachowa