Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Łowicka sztuka ludowa
Łowicka sztuka ludowa stworzyła własne, nie występujące w innych regionach, pasiaste tkaniny użytkowe, charakterystyczny haft oraz wycinanki i pająki. Folklor regionu łowickiego jest zjawiskiem żywym, zespoły regionalne oraz twórcy ludowi znani są na wszystkich kontynentach. Unikatowy łowicki strój ludowy oraz inne elementy kultury księżackiej można zobaczyć m.in. na słynnych procesjach Bożego Ciała w Łowiczu.
‹‹    A-    A+
Aktualności
13 stycznia 2025
Miejska Biblioteka im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Giercownia - planszówki w bibliotece”. To doskonała okazja, aby spędzić czas w gronie najbliższych i wspólnie odkrywać nowe gry planszowe!
W planszówki będzie można sobie pograć w sobotę 18 stycznia 2025 r. w godz. 13:00 - 17:00 w placówce, mieszącej się przy Alejkach Sieniewicza.

Warto na to wydarzenie wybrać się z całą rodziną. Odłożyć smartfony, odejść od komputerów i ekranów telewizyjnych, by w miłej atmosferze, pełnej zabawy i emocji spędzić wspólnie czas. Można liczyć na świetną zabawę zarówno z nowymi osobami, jak i z bliskimi. Wybór gier czeka na każdego, niezależnie od wieku!

Warto również przekazać tę informacje innym osobom. Może tez chciałyby z nami pograć? – im więcej, tym lepiej! Wstęp wolny


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]