Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Diecezja Łowicka
Diecezję Łowicką utworzył Papież Jan Paweł II w 1992 roku, a Łowicz ustanowił jej stolicą. Ojciec Święty odwiedził miasto 14 czerwca 1999 roku. Wtedy też podniósł katedrę łowicką do rangi bazyliki mniejszej.
‹‹    A-    A+
Aktualności
16 sierpnia 2024
W Miejskiej Bibliotece im. A. K Cebrowskiego w Łowiczu, 14 sierpnia 2024 r. odbyły się kolejne warsztaty plastyczne dla dzieci w ramach akcji "Wakacje z biblioteką miejską". Tym razem dzieci przeniosły się do prehistorii. Tematem przewodnim spotkania było "Za plecami dinozaura".
Podczas zajęć dzieci wykorzystując papier kolorowy, klej i nożyczki tworzyły makiety przedstawiające świat dinozaurów. A dokładniej dwa dinozaury w ich naturalnym środowisku. Zanim jednak przystąpili do pracy, wysłuchali krótkiej opowieści o życiu dinozaurów, która miała za zadanie rozbudzić w nich zainteresowanie prehistorią. Zajęcia te były nie tylko świetną zabawą ale również poszerzyły wiedzę dzieci na temat prehistorycznych stworzeń.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]