Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Czytali dzieciom wiersze Juliana Tuwima
22 grudnia 2024
W ramach akcji "Cały Łowicz czyta dzieciom" w Przedszkolu nr 3 „Pszczółka Maja” od września 2024 roku odbywa się czytanie dzieciom książek. Celem akcji jest kształtowanie nawyku czytania i zrozumienia, jak wielką mądrość można odnaleźć w książce.
18 grudnia do przedszkola zaproszono Sekretarz Miasta Łowicza Katarzyna Skierska-Pięta, która przeczytała dzieciom kilka wierszy Juliana Tuwima. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały wierszy i chętnie rozmawiały o ich treści. Brawo przedszkolaki!
A czy Wy, drodzy Łowiczanie, czytacie książki swoim dzieciom? Zachęcamy do podejmowania takich działań. Bogaty zbiór książek o różnej tematyce i dostosowanych do wieku czytelnika posiada nasza Miejska Biblioteka im. A K Cebrowskiego w Łowiczu.
Polecamy.
A czy Wy, drodzy Łowiczanie, czytacie książki swoim dzieciom? Zachęcamy do podejmowania takich działań. Bogaty zbiór książek o różnej tematyce i dostosowanych do wieku czytelnika posiada nasza Miejska Biblioteka im. A K Cebrowskiego w Łowiczu.
Polecamy.
Warto zobaczyć
Na skróty
Newsletter
Zapisz się do naszego newslettera by otrzymywać najświeższe informacje z Łowicza i okolic.
Podaj adres e-mail:
Podaj adres e-mail:
Kontakt
Urząd Miejski w Łowiczu
Kod pocztowy: 99-400, ŁowiczPlac: Stary Rynek 1
Tel.: 46 830 91 51, 830 91 52
Fax.: 46 830 91 60
E-mail: umlowicz@um.lowicz.pl
design by fast4net