Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Kościół Św. Ducha
W miejscu kościoła Św. Ducha stał wcześniej drewniany kościół, który był filią parafii Najświętszej Marii Panny. W XIV wieku pełnił funkcje szpitalne. Po jego przebudowie został podniesiony do rangi kościoła parafialnego. Jego wezwanie mogłoby wskazywać na jego pierwotny szpitalny charakter. Prawdopodobnie był to pierwszy, murowany kościół w Łowiczu. Został on pobudowany w stylu gotyckim przez Janka z Uniejowa.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
17 czerwca 2015
Dla jednych, to nikomu niepotrzebny złom odstawiony na boczny tor. Dla drugich, źródło inspiracji i zachwytu. Mowa tu oczywiście o Parowozach – lokomotywach napędzanych maszyną lub turbiną parową, przemierzających niegdyś szlaki kolejowe Polski.
Dziś Parowozy zostały całkowicie wyparte przez tabor elektryczny, a kto chce jeszcze poznać ten wyjątkowy „cud” techniki, może to zrobić odwiedzając różnego rodzaju ekspozycje kolejowo - muzealne lub co lepsze Parowozownie w których próbuje się im dać „drugie życie”. Jedno z takich miejsc znajduje się niedaleko Łowicza w Skierniewicach.

Zajezdnie lokomotyw parowych w skład których wchodzi zespół pomieszczeń i warsztatów oraz torów przeznaczonych do przechowywania i obsługiwania technicznego parowozów to wymarzone miejsce nie tylko dla pasjonatów kolejnictwa ale również dla fotografujących. Tu temat na kadr można znaleźć niemal na każdym kroku!

Foto Art Galeria EKSPOZYCJA 34, mieszcząca się w bramie zabytkowej kamienicy, przy ulicy Zduńskiej 34 w Łowiczu zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej pt. „PAROWOZOWNIA SKIERNIEWICE”.

Wystawa będzie pokłosiem pleneru fotograficznego zorganizowanego 9 maja 2015 r. na terenie Parowozowni w Skierniewicach mieszczącej się przy ul. Łowickiej 1. W plenerze wzięło udział 19 osób - 18 osób zaprezentuje na wystawie po kilka swoich zdjęć.

Uroczyste otwarcie wystawy „PAROWOZOWNIA W SKIERNIEWICACH”, odbędzie się 25 czerwca 2015 r. o godz. 17:00. Wystawę będzie można oglądać do końca lipca.

Wystawa powstała dzięki uprzejmości Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei i wsparciu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział w Skierniewicach, które posiada uprawnienia do prowadzenia szkoleń, kursów przygotowawczych i egzaminowania dla osób dozoru i eksploatacji w zakresie elektroenergetyki, energetyki i gazownictwa.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]