Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Diecezja Łowicka
Diecezję Łowicką utworzył Papież Jan Paweł II w 1992 roku, a Łowicz ustanowił jej stolicą. Ojciec Święty odwiedził miasto 14 czerwca 1999 roku. Wtedy też podniósł katedrę łowicką do rangi bazyliki mniejszej.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
18 czerwca 2014
Wczoraj w godzinach wieczornych do Łowicza przyjechała dwudziestoosobowa grupa francuskich dzieci z zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego Montoire Sur Le Loir. Dzieci przyjechały one w ramach rewizyty, aby spotkać się ze swoimi rówieśnikami, a także uczestniczyć w procesji Bożego Ciała.
Goście z Francji zostali przywitani w ratuszu miejskim przez burmistrza Łowicza Krzysztofa Jana Kalińskiego, dyrektorkę Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi na łowickich Bratkowicach oraz rodziny uczniów, którzy będą gościć ich przez tydzień w swoich domach.

Program pobytu dzieci w Łowiczu przygotowany został niezwykle ciekawie. Goście uczestniczyć będą w spotkaniach uczniami Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi na łowickich Bratkowicach oraz Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu. Zwiedzą także Łowicz z przewodnikiem PTTK. W planie wycieczki znajdzie się m.in. muzeum oraz bazylika katedralna z wieża widokową.

Poznają także atrakcje turystyczne ziemi łowickiej: Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich, Ogród romantyczno-sentymentalny w Arkadii, pałac Radziwiłłów w Nieborowie oraz Skansen Wsi Łowickiej w Maurzycach. W dwóch ostatnich miejscach wezmą udział w warsztatach sadzenia roślin i wycinania łowickich wycinanek. Zaplanowano dla nich także wyjazd do Warszawy połączony ze zwiedzaniem starówki i Pałacu Kultury i Nauki oraz wizyta w Centrum Kopernik. Organizatorem rewizyty jest Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi na łowickich Bratkowicach przy współpracy z wydziałem promocji miasta i szkołą pijarską. Koordynatorem całego pobytu dzieci na Ziemi Łowickiej, nauczycielka j. francuskiego Małgorzata Wiśniewska.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]