Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
‹‹    A-    A+
Aktualności
15 lipca 2019
Urząd Marszałkowskiego w Łodzi udzieli wsparcia finansowego na remont i modernizację trzech zabytkowych obiektów, znajdujących się na terenie powiatu łowickiego.
Pieniądze otrzyma Stadnina Koni w Walewicach na renowację okien w Pałacu Walewskich, Galeria Browarna Łowiczu na remont gloriety-wieżyczki wieńczącej budowlę i wymianę okien oraz parafia w Nieborowie na prace tynkarskie północnej części elewacji kościoła pw. Matki Boskiej Bolesnej. Kwota dofinasowania wyniesie po 75 tys. zł.

Dodatkowo Urząd Marszałkowski w Łodzi udzieli wsparcia w kwocie 35 tys. zł. Muzeum w Nieborowie i Arkadii na wykonanie projektu systemu sygnalizacji pożarowej.

O dotacje, mające na celu poprawę stanu obiektów zabytkowych na terenie województwa łódzkiego, wnioskowały instytucje i osoby prywatne, będące właścicielami zabytków. W większości przypadków. wsparcie wyniesie 50% szacowanych kosztów.

W sumie Urząd Marszałkowski w Łodzi wesprze 80 beneficjantów o łącznej wartości 5 mln. zł.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]