W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
‹‹    A-    A+
Aktualności
19 listopada 2015
Tego jeszcze w Skierniewicach nie było! Najlepsze drużyny ligi futsalowej ze Skierniewic, Łowicza i Żyrardowa zmierzą się w czasie Futsalowej Ligi Mistrzów. Impreza odbędzie się w weekend, 5 i 6 grudnia w hali OSiR przy ulicy Pomologicznej w Skierniewicach. Przez dwa dni będzie można podziwiać grę naszych piłkarskich gwiazd, a przy okazji wspomóc dwoje skierniewiczan w walce z chorobą nowotworową.
Futsalowa Liga Mistrzów to impreza sportowa, ale o charakterze charytatywnym – podkreśla Jarosław Chęcielewski, wiceprezydent Skierniewic – Dochód przeznaczony zostanie na leczenie Marzeny Ciesielskiej-Gratys oraz Tomasz Michałowskiego.

Pani Marzena jest matką trójki dzieci. Zdiagnozowano u niej nowotwór, a NFZ odmówił refundowania leczenia. Żeby mogła podjąć walkę z nierównym przeciwnikiem, potrzebuje 170 tys. złotych. Każdy, kto przyjdzie na Futsalową Ligę Mistrzów i wykupi bilet-cegiełkę, pomoże chorej kobiecie.

Jestem wzruszona, że urząd o mnie pomyślał – wyznaje Marzena Ciesielska-Gratys – To dla mnie naprawdę wiele znaczy.

Z kolei pan Tomasz wychowuje dwoje dzieci. Są dla niego wszystkim i dlatego, jak sam mówi – postawił wszystko na jedną kartę. W grudniu wznawia zabiegi, tzw. hipertermię. Miesięczny koszt leczenia przekracza 10 tys. złotych. Żeby było widać efekty, leczenie tą metodą musi trwać kilka miesięcy.

Dla mnie liczy się teraz każdy grosz – mówi otwarcie – Jestem szczęśliwy i bardzo wdzięczny, że dochód z licytacji sportowych gadżetów będzie przeznaczony na moje leczenie. To na pewno pomoże mi walczyć z chorobą.

Patronat honorowy nad Futsalową Ligą Mistrzów objęli:
  • Krzysztof Jażdżyk, prezydent miasta Skierniewice
  • Wojciech Jasiński, prezydent miasta Żyrardowa
  • Krzysztof Kaliński, burmistrz Łowicza.
Na parkiecie Hali Sportowej nr 1 przy ulicy Pomologicznej zobaczymy następujące drużyny: