Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
‹‹    A-    A+
Co? Gdzie? Kiedy?
29 września 2023, 18:00
Miejsce: Przy Baszcie Generała Stanisława Klickiego

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w finale wielopłaszczyznowego i międzypokoleniowego projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu EtnoPolska 2023. Uświetni go koncert, który odbędzie się w piątek, 29 Września 2023 godz. 18:00 przy Baszcie Generała Stanisława Klickiego, podsumowujący warsztaty muzyki ludowej regionu łowickiego.

Silna potrzeba popularyzacji muzyki źródłowej wśród mieszkańców naszego regionu to impuls do powstania w ramach projektu ogniska warsztatowego z udziałem muzyków różnych generacji uczących kolejne pokolenie. Chcemy przypomnieć stare, zapomniane melodie - kujawiaki, kujony, oberki, polki oraz pieśni i przyśpiewki ludowe.

Do projektu zaprosiliśmy doświadczonych folklorystów - muzyków i śpiewaków. Drugi element projektu to zbiórka publiczna archiwalnych fotografii prezentujących łowickim muzyków i kapele ludowe. Zdjęcia z okresu przedwojennego i pierwszych dekad powojennych zostały opracowane, zdigitalizowane i opisane. Powstała wystawa plenerowa, którą można również obejrzeć przy baszcie – czytamy w zaproszeniu.

Zachęcamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym, bezpłatnym wydarzeniu.

Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net



[zamknij]   [przejdź do wycieczki]