Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Zamek Prymasowski
Dzisiejsze ruiny Zamku Prymasowskiego niegdyś stanowiły wspaniałą rezydencję prymasów I Rzeczypospolitej. Zamek częściowo został zniszczony w czasie „potopu szwedzkiego”, a dalszego jego zniszczenia dokonali Prusacy. Obecnie ruiny zamku stanowią własność prywatną, prowadzone są tam prace archeologiczne i przygotowywana jest ekspozycja o jego historii.
‹‹    A-    A+
Aktualności
17 lipca 2019
Przy zbiorniku pokopalnianym w Guźni, wykorzystywanym przez wiele osób jako dzikie kąpielisko, ustawiona została tablica „Czarnego Punktu”, informująca o ryzyku kąpieli w tym miejscu. Ma ona działać na wyobraźnię amatorów kąpieli wodnych, szczególnie osób przyjezdnych, które nie znają tego terenu.
Popularna „Żwirownia” od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Pomimo tego, że jest jednym z najniebezpieczniejszych zbiorników wodnych na terenie ziemi łowickiej.

Warto przypomnieć, że w ciągu ostatnich 10 lat, utonęło w nim 7 osób, a kilku innych doznało poważnych urazów! Pomimo ustawionych wokół zbiornika znaków zakazu kąpieli, nadal wykorzystywany jest on w celach rekreacyjnych.

„Czarne Punkty” mają na celu zwrócenie uwagi ludzi przebywających nad zbiornikami wodnymi, na grożące im niebezpieczeństwo. Inicjatorami ustawienia tablicy była Łowicka Akademia Sportu, którą wsparł Powiat Łowicki, Komenda Powiatowa Policji oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]