Strona główna      
Wersja klasyczna      
Kontakt      


Folklor Łowicki      
Strój łowicki      
Wycinanka łowicka      
Twórcy Ludowi      
Zespoły Ludowe      


Czy wiesz, że ... ?
Łowicz stracił rangę miasta powiatowego
W 1975 r. Łowicz stracił rangę miasta powiatowego i do końca 1998 r. znajdował się w granicach województwa skierniewickiego. W 1990 r. odbyły się w Łowiczu pierwsze demokratyczne wybory samorządowe, a dwa lata później powstała diecezja łowicka. W 1999 r. miasto ponownie stolicą powiatu. 14 czerwca 1999 r. Łowicz gościł papieża Jana Pawła II.
‹‹    A-    A+
Aktualności
15 lipca 2019
Lubisz aktywnie spędzać czas? Może zamiast na rower, wybierzesz się na kajaki? Wicestarosta łowicki Piotr Malczyk zachęca do korzystania z Powiatowej Wypożyczalni Kajaków, która na czas wakacji, stanęła przy plaży miejskiej w Łowiczu.
Co ważne i atrakcyjne, kajaki można w niej wypożyczać codziennie i bezpłatnie w godzinach 10.00-17.00 od dziś, 15 lipca 2019 r. do końca wakacji. Każdy kto będzie chciał wypożyczyć kajak, musi mieć ze sobą dokument tożsamości, a osoby nieletnie mogą pływać tylko pod opieką osoby dorosłej. Na miejscu będzie również możliwość przeszkolenia się i zapoznania z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na wodzie.

- Pomyślałem, że warto wyjść z taką ofertą do mieszkańców Łowicza oraz odwiedzających miasto turystów. Chcielibyśmy aby na plażę w okresie wakacyjnym zaglądało więcej osób i może to właśnie kajaki będą tym impulsem - mówi wicestarosta. Dopełnieniem plaży są „mebelki” - miejsca do siedzenia, przygotowane przez Stowarzyszenie „Łączy nas Łowicz”.

Co roku członkowie „ŁnŁ”, starają się zadbać o wygląd plaży i znajdującą się przy niej przystań. Z bezpłatnymi kajakami , to doskonałe miejsce na wypoczynek dla całej rodziny. Wybierając się na plażę i kajaki, warto wziąć ze sobą niezbędny ekwipunek, jedzenie i napoje.

Zachęcamy wszystkich do wypoczynku nad Bzurą!


Multimedialna mapa      
Rejestr zabytków      
Panoramy sferyczne      
Kącik dla dzieci      

design by fast4net[zamknij]   [przejdź do wycieczki]