Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
1357
W 1357 roku książę mazowiecki, Siemowit III wystawił dokument, w którym uznał pełnię immunitetu arcybiskupiego do Łowicza i kasztelanii. Wynika z niego, iż Łowicz wraz z przyległymi dobrami, liczącymi aż 111 wsi, stanowił największy kompleks majątkowy. W ówczesnych czasach należał on do Kościoła.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
16 kwietnia 2018
Mamy wiosnę, drzewa się zielenią, wszystko budzi się do życia. Niestety w wielu miejscach ten wytęskniony po zimie krajobraz zaburza widok śmieci. Chyba nie każdy wie, gdzie ich miejsce, co bardzo często widać w lasach, gdzie szczególnie przy drogach jest ich bardzo dużo.
Dlatego też radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łowiczu zachęcają wszystkich do udziału w akcji „Czysty Las”, której głównym celem będzie wspólne sprzątanie ze śmieci lasku miejskiego.

Sprzątanie lasku miejskiego, a później być może także innych rekreacyjnych miejsc, odbędzie się 22 kwietnia 2018 r., czyli w Dzień Ziemi. Organizatorzy zapewniają worki i rękawiczki, a po wszystkim zapraszają uczestników na wspólne ognisko.

Zgłoszenia ochotników przyjmuje radny Rady Miejskiej w Łowiczu Krystian Cipiński: krystian-cipinski@wp.pl Liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenie FB: www.facebook.com/events/161645274523718/design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]