Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
22 stycznia 2015
Foto Art Galeria EKSPOZYCJA 34, mieszcząca się w bramie zabytkowej kamienicy przy ulicy Zduńskiej 34 w Łowiczu, zaprasza na otwarcie kolejnej wystawy. Tym razem będą to zdjęcia dokumentujące wyprawy rowerowe członków Klubu Turystyki Kolarskiej „Szprycha”, działającego przy łowickim oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, do miejsc związanych z życiem i twórczością Józefa Chełmońskiego.
Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 stycznia 2015 r. o godz. 11.00.

W roku ubiegłym, obchodziliśmy 100 rocznicą śmierci polskiego malarza i pejzażysty Józefa Chełmońskiego. Artysta ten w sposób szczególny związany jest z Łowiczem i Ziemią Łowicką. Urodził się 7 listopada 1849 r w Boczkach koło Łowicza, a swoje pierwsze nauki pobierał w Powiatowej Szkole Ogólnej, mieszczącej się wówczas w dawnym gmachu Seminarium Księży Misjonarzy, obecnie Muzeum w Łowiczu.

W związku z tym faktem, Sejm RP ustanowił Rok 2014 - Rokiem Józefa Chełmońskiego. W czasie jego trwania, zorganizowano szereg inicjatyw mających na celu przypomnienie życia i twórczości tego wybitnego artysty. Wśród nich były spotkania, wystawy, promocje wydawnicze, a także wycieczki i rajdy turystyczne. Wiele z nich zorganizował PTTK.

KTK „Szprycha” za cel postawiło sobie w Roku Chełmońskiego m.in. odwiedzić wszystkie miejsca związane z artystą, chcąc w ten sposób uczcić o nim pamięć. Każda z wycieczek była wyjątkowa i szczegółowo udokumentowana, po to, aby po zakończeniu Roku Chełmońskiego, ze zgromadzonych zdjęć i przeżyć, stworzyć wystawę podsumowującą wszystkie wyprawy.

6 kwietnia 2015 r., obchodzić będziemy 101 rocznicę śmierci artysty. Zachęcamy więc wszystkich do zapoznania się z materiałem PTTK, mając nadzieję, że stanie się ona dla Państwa inspiracją do zorganizowania własnych wycieczek do miejsc związanych z Józefem Chełmońskim.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]