Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Bazylika katedralna
Bazylika katedralna znana jest jako mauzoleum 12 prymasów Polski, pochowanych w podziemiach świątyni. Znajduje się w niej m.in. nagrobek prymasa Jakuba Uchańskiego, dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa. Ponadto na uwagę zasługują wspaniałe organy, bogata biblioteka i skarbiec.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
8 grudnia 2015
Foto Art Galeria EKSPOZYCJA 34 zaprasza do obejrzenia kolejnej, ciekawej wystawy fotograficznej w bramie kamienicy przy ulicy Zduńskiej 34 w Łowiczu. Tym razem zaprezentowane zostaną unikalne, ponad stuletnie, zapisane na szkle zdjęcia pochodzące z prywatnej kolekcji artysty malarza Jerzego Dołhania.
Przedstawiać one będą Księżaków w strojach ludowych, ale nie tylko. Miejsce i czas powstania fotografii nie jest znana. Prawdopodobnie wykonane zostały one w Złakowie Kościelnym. Wyjątkowością serii jest fakt zapisania jej na szkle. Tego typu „zdjęcia” robiono jeszcze przed I wojną światową za pomocą dużych aparatów rozstawionych na stojaku, przy których fotograf często nakrywał się jeszcze czarną płachtą.

Przeniesieniem fotografii ze szklanych szybek na wersję cyfrową podjął się bezpłatnie fotograf Jerzy Borecki, za co organizatorzy ekspozycji serdecznie dziękują.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższy sobotę, 12 grudnia 2015 r. o godz. 11:00 Wystawę prezentowana będzie do końca stycznia 2016 r. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w wernisażu oraz oglądania wystawy w dogodnym czasie.

Ekspozycja współfinansowana jest przez Łowicki Ośrodek Kultury w ramach projektu „Małe Granty 2015”.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]