Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Księstwo łowickie
Księstwo łowickie to zwyczajowa nazwa kompleksu dóbr arcybiskupów gnieźnieńskich rozciągających się wokół Łowicza. Dzięki licznym nadaniom królewskim oraz sejmowym wzrastało gospodarczo i w XVI w. obejmowało 2 miasta (Łowicz i Skierniewice) oraz 116 wsi. Śladem dawnej odrębności są zachowane dwa słupy graniczne, ale największym skarbem tej ziemi jest dorobek kulturowy Księżaków.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
16 kwietnia 2018
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu, biorą udział w programie pn. „Nasza Łazienka”, którego celem jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych.
Zgodnie z założeniami projektu, zgłosiły swoją szkołę do konkursu oraz wykonały prace plastyczne do galerii szkoły, które odzwierciedlają hasło programu. Teraz muszą tylko uzyskać jak największą liczbę głosów!

Nagrodą główną w konkursie dla zwycięskiej szkoły jest generalny remont szkolnej toalety o wartości 30 000 zł. Kolejne szkoły otrzymają nagrodę w wysokości 5 000 zł na odświeżenie szkolnych toalet. Następne 100 szkół wyróżnionych zostanie rocznym zapasem produktów Domestos. Jest więc o co walczyć!

Zachęcamy wszystkich do oddania swojego głosu na łowicką szkołę i wsparcie działań dzieci. Razem damy radę! Głosowanie na stronie: www.wzorowalazienka.pl/galeria/3082design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]