Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Walewice
W Walewicach znajduje się pałac klasycystyczny szambelana królewskiego Anastazego Walewskiego. Zamieszkiwała tutaj niegdyś słynąca z urody Maria z Łączyńskich Walewska zwana „polską żoną Napoleona”, tu też przyszedł na świat syn cesarza Aleksander. W pobliżu znajduje się rezerwat geologiczny „Walewice” ukazujący osady okresu lodowcowego.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
6 września 2018
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział w Łowiczu zaprasza do udziału w XV Rajdzie Szlakiem Bojowym 10 Pułku Piechoty. Głównym celem rajdu, który odbędzie się 15 września 2018 r. będzie uczczenie 79. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej i bitwy nad Bzurą oraz przypomnienie historii łowickiego pułku piechoty w czasie działań bojowych nad Bzurą we wrześniu 1939 r.
Program rajdu przewiduje m.in. złożenie kwiatów na grobie płk Mariana Krudowskiego, dowódcy 10 Pułku Piechoty w Łowiczu, odwiedzenie cmentarzy wojskowych w Nieborowie i Bednarach, miejsca spoczynku żołnierzy „dziesiątki”, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem na cmentarzu wojennym w Kompinie, przypomnienie historii działań bojowych 10 Pułku Piechoty w czasie bitwy nad Bzurą, a także ognisko i konkursy.

Rajd odbędzie się w formie pieszej, rowerowej i kajakowej. Trasa piesza o długości ok. 10 km oraz spływ kajakowy rozpoczną się w Łowiczu, a zakończą w Kompinie. Trasa rowerowa o długości ok. 30 km będzie przebiegała przez miejscowości: Arkadia, Nieborów, Bednary, Kompina, Zabostów (znakowany szlak niebieski i czerwony). Po zakończeniu rajdu uczestników spływu i trasy pieszej zabierze do Łowicza autobus. Ilość miejsc na spływ jest ograniczona.

Zgłoszenia uczestnictwa w rajdzie przyjmowane są do 11 września 2018 r., a jego potwierdzeniem jest dokonanie symbolicznej opłaty: dla członków PTTK 5 zł , pozostali uczestnicy rajdu 8 zł, płatne w biurze lub na konto PTTK: 49124033471111000028649285 z dopiskiem opłata za rajd. Koszt spływu kajakowego to 25 zł od członków PTTK i 28 zł od pozostałych osób. Biuro PTTK w Łowiczu czynne we wtorki i czwartki w godzinach 14:00 – 18:00.

Uczestnicy rajdu zobowiązani są posiadać sprawny rower przystosowany do ruchu zgodnie z zasadami kodeksu drogowego i dowód tożsamości. Wszyscy biorą udział w imprezie na własną odpowiedzialność, a osoby niepełnoletnie pod opieką dorosłych.

Organizatorzy zapewniają uczestnikom: znaczek rajdowy, grochówkę wojskową, ognisko z porcją kiełbasy, obsługę przewodnicką, konkursy sprawnościowe, nagrody zgodnie z warunkami zawartymi w regulaminie rajdu. Przewidziano także nagrody dla najstarszego i najmłodszego uczestnika, oraz dla najliczniejszej grupy zorganizowanej.

Współorganizatorami rajdu są: Urząd Miejski w Łowiczu i Urząd Gminy w Nieborowie.

Szczegółowe informacje w regulaminie rajdu.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]