Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Park w Arkadii
Park w Arkadii, założony w stylu angielskim w 1778 roku to jeden z najlepiej zachowanych parków romantycznych w Polsce. Założycielką parku była Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa. W parku rozrzuconych jest mnóstwo romantycznych pawilonów m.in. Domek Gotycki z Grotą Sybilli, Dom Burgrabiego z Łukiem Greckim, Przybytek Arcykapłana i wiele innych.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
21 maja 2019
PTTK Oddział w Łowiczu i Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej zachęcają wszystkich miłośników wycieczek rowerowych, do wzięcia udziału w kolejnym X Rajdzie Szlakiem Książęcym. Rajd odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 maja 2019 r. w formie indywidualno-rodzinnej. Trasa rajdu przebiegać będzie z Łowicza przez Arkadię do Nieborowa, a następnie przez Piaski, Dzierzgów i Bobrowniki. Rowerzyści będą mieli do pokonania w sumie 35 km.
Głównym celem rajdu jest popularyzacja turystyki rowerowej poprzez propagowanie aktywnej formy wypoczynku, a także promocja znakowanego szlaku rowerowego, biegnącego z Łowicza do Nieborowa.

PTTK zachęca do udziału w rajdzie całe, wielopokoleniowe rodziny, młodzież szkolną, a także osoby indywidualne w różnym wieku. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać legitymacje szkolną oraz opiekę osoby dorosłej. Wyjazd na trasę rajdu odbędzie się o godz. 10:00 sprzed Muzeum w Łowiczu na Starym Rynku.

Organizator rajdu zapewnia porcje pieczonej kiełbasy i napój w gospodarstwie agroturystycznym w Piaskach, punkty na KOT oraz okolicznościowy znaczek. W trakcie imprezy przewidziane są również gry i zabawy z nagrodami.

Szczegółowe informacje dotyczące rajdu można uzyskać w biurze PTTK oddział w Łowiczu przy Starym Rynku 1 oraz w Centrum Kultury, Turystyki i Promocji w Łowiczu przy Starym Rynku 17. Można także zadzwonić pod numery telefonu 506 170 531 oraz 46 837 34 33.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem rajdu.

Program rajdu:
  • godz. 10.00 Zbiórka o przed budynkiem Muzeum. Uczestnicy rajdu wpisują się na listę rajdową w miejscu spotkania.
  • godz. 10.30 Wyjazd na trasę rajdu. Przejazd trasą Łowicz- Arkadia- Nieborów- Piaski.
  • godz. 12.00 Dojazd do miejscowości Piaski, wspólne ognisko w gospodarstwie agroturystycznym „Ranczo u Noego”. Konkursy z nagrodami.
  • godz. 16.00 Powrót do Łowicza przez „Polanę Siwica” - Dzierzgów - Bobrowniki.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]