Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Andrzej Kazimierz Cebrowski
W październiku, 2008 roku, minęło 350 lat od śmierci Andrzeja Kazimierza Cebrowskiego, jednego z kronikarzy miasta Łowicza. Urodził się ok. 1580 r. Był lekarzem i aptekarzem arcybiskupów Wawrzyńca Gembickiego, Jana Wężyka i Jana Lipskiego. Z jego fundacji powstał po pożarze miasta kościółek św. Leonarda, przy którym ustanowił fundusz na rzecz ubogich panien. Pobudował też dwie murowane bramy miejskie oraz ufundował działa dla obrony miasta. Zmarł 30 października 1658 r. na skutek panującej w mieście zarazy. Najtrwalszym pomnikiem jego życia są spisane po łacinie „Annales Civitatis Loviciae” – Roczniki miasta Łowicza.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
21 maja 2019
PTTK Oddział w Łowiczu i Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej zachęcają wszystkich miłośników wycieczek rowerowych, do wzięcia udziału w kolejnym X Rajdzie Szlakiem Książęcym. Rajd odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 maja 2019 r. w formie indywidualno-rodzinnej. Trasa rajdu przebiegać będzie z Łowicza przez Arkadię do Nieborowa, a następnie przez Piaski, Dzierzgów i Bobrowniki. Rowerzyści będą mieli do pokonania w sumie 35 km.
Głównym celem rajdu jest popularyzacja turystyki rowerowej poprzez propagowanie aktywnej formy wypoczynku, a także promocja znakowanego szlaku rowerowego, biegnącego z Łowicza do Nieborowa.

PTTK zachęca do udziału w rajdzie całe, wielopokoleniowe rodziny, młodzież szkolną, a także osoby indywidualne w różnym wieku. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać legitymacje szkolną oraz opiekę osoby dorosłej. Wyjazd na trasę rajdu odbędzie się o godz. 10:00 sprzed Muzeum w Łowiczu na Starym Rynku.

Organizator rajdu zapewnia porcje pieczonej kiełbasy i napój w gospodarstwie agroturystycznym w Piaskach, punkty na KOT oraz okolicznościowy znaczek. W trakcie imprezy przewidziane są również gry i zabawy z nagrodami.

Szczegółowe informacje dotyczące rajdu można uzyskać w biurze PTTK oddział w Łowiczu przy Starym Rynku 1 oraz w Centrum Kultury, Turystyki i Promocji w Łowiczu przy Starym Rynku 17. Można także zadzwonić pod numery telefonu 506 170 531 oraz 46 837 34 33.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem rajdu.

Program rajdu:
  • godz. 10.00 Zbiórka o przed budynkiem Muzeum. Uczestnicy rajdu wpisują się na listę rajdową w miejscu spotkania.
  • godz. 10.30 Wyjazd na trasę rajdu. Przejazd trasą Łowicz- Arkadia- Nieborów- Piaski.
  • godz. 12.00 Dojazd do miejscowości Piaski, wspólne ognisko w gospodarstwie agroturystycznym „Ranczo u Noego”. Konkursy z nagrodami.
  • godz. 16.00 Powrót do Łowicza przez „Polanę Siwica” - Dzierzgów - Bobrowniki.design by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]