Strona główna
Kontakt
Mapa serwisu
RSS
Wersja kontrastowa


Strój łowicki
Wycinanka łowicka
Twórcy Ludowi
Zespoły Ludowe
Folklor Łowicki


Czy wiesz, że ... ?
Napoleon
Po zwycięstwie pod Jeną i Auerstaedtem, w drodze do Warszawy, zatrzymał się w Łowiczu, 18 grudnia 1806 roku, Napoleon – Wielki Cesarz Francuzów. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w kamienicę stojącą przy jednej z pierzei Starego Rynku.
Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst powrót
30 listopada 2017
Wanda Broszkowska-Piklikiewicz ps. Wanda, Łucja, matka chrzestna kopii sztandaru Stowarzyszenia Historycznego im 10 Pułku Piechoty w Łowiczu wczoraj, 29 listopada 2017 r. skończyła 91 lat. To niesamowicie miła i życzliwa osoba. W czasie II wojny światowej, jako żołnierz, łączniczka i sanitariuszka Armii Krajowej, brała udział w Powstaniu Warszawskim. Obecnie jest podporucznikiem Wojska Polskiego.
W związku z tym faktem Stowarzyszenie Historyczne im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu zachęca wszystkich do udziału w akcji, polegającej na wysyłaniu kart pocztowych - jako wyrazu naszej pamięci, do dzielnej łączniczki z powstania, która obecnie przebywa w placówce leczniczej.

Pamiętajmy o powstańcach nie tylko 1 sierpnia - zachęca Piotr Marciniak, prezes łowickich „dziesiątaków” Osoby, które chciałyby włączyć się w akcję i wysłać kartkę pocztową Pani Wandzie Piklikiewicz–Broszkowskiej, podajemy adres korespondencyjny. Pocztówki z życzeniami urodzinowymi lub świątecznymi można również przynieść do Urzędu Miejskiego w Łowiczu pok. 6. Przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkie zostaną przekazane Pani Wandzie.

Adres korespondencyjny:
Podporucznik Wanda Piklikiewicz-Broszkowska
Zakład Specjalny dla Chronicznie Chorych
Siostry Felicjanki
ul. Nowowiejska 10 A
00-653 Warszawa
wspomnienia Pani Wandeczki.
www.1944.pl/archiwum-historii-mowionej/wanda-broszkowska-piklikiewicz,1561.htmldesign by fast4net

Napisz do nas
Moja wycieczka po Łowiczu


[zamknij]   [przejdź do wycieczki]